OGŁOSZENIA PARAFIALNE

24.12.2023r.

IV Niedziela Adwentu.

24.12 – IV Niedzielę Adwentu – przechodząca w Wigilię Bożego Narodzenia – w tym dniu nie będzie Mszy św. o godzinie 12.00 – zachęcam do uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej już w sobotę 23.12. Natomiast Pasterki – czyli Msze św. już z uroczystości Bożego Narodzenia będą: o godzinie 22.00 w Borównie oraz o 24.00 w Czarnym Borze. W Grzędach pasterki nie będzie a w pierwszy dzień Świąt nie będzie Mszy św. o 7.30.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

  • w poniedziałek – Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Pasterki o 22.00 w Borównie i o 24.00 w Czarnym Borze – taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia. W ciągu dnia Msze św. o 9.00 w Borównie, 10.30 w Grzędach i o 12.00 w Czarnym Borze
  • we wtorek – św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. według porządku niedzielnego
  • w środę – Jana Apostoła i Ewangelisty. Błogosławieństwo wina
  • w czwartek – Świętych Młodzianków, męczenników
  • w następna niedzielę – Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Na Mszach św. będzie  obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. W tym dniu będzie zakończenie roku kalendarzowego – okazja do dziękczynienia i przebłagania za wszystkie sprawy roku 2023
  • 1 stycznia w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi Msze św. będą według porządku niedzielnego

Wizytę duszpasterską rozpoczniemy w naszej parafii po Nowym Roku. W następną niedzielę podam wstępny plan kolędy.

W nocy z 22 na 23 grudnia po ciężkiej chorobie zmarł ks. Andrzej Bakun, który pracował w Krzeszowie oraz krótki czas w naszej parafii. Nie znamy jeszcze daty pogrzebu. W naszym kościele Msza św. za zmarłego kapłana będzie odprawiona na Pasterce o godzinie 24.00. Polecam zmarłego ks. Andrzeja modlitwie wszystkich Parafian. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Nadleśnictwu Kamienna Góra dziękuję za ofiarowanie i przywiezienie choinek do naszych kościołów. Dziękuję za przygotowanie dekoracji świątecznej w kościołach, sprzątanie kościołów oraz zmianę obrusów.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Są do nabycia świece świąteczne po 20 zł., jest też mała książeczka „Słowo na każdy dzień – Ewangelia 2024” – po 15 zł.

W zakrystii są dostępne opłatki wigilijne.

SŁOWO ŻYCIA

Maryja pocznie i porodzi Syna

W Cichą i Świętą Noc

Mały, a równocześnie Wielki Bóg

przychodzi na ziemię:

Niech obfitość Jego darów i łask

spłyną na Was i towarzyszą Wam

na wszystkie dni życia.

Msze św. IV Niedzieli Adwentu 24.12.2023r.

sobota 18.00, oraz niedziela 7.30, Borówno 9.00, Grzędy 10.30

Msze św. Uroczystości Bożego Narodzenia:

Pasterki: Borówno 22.00 i Czarny Bór 24.00

oraz 25 grudnia: Borówno 9.00, Grzędy 10.30 i Czarny Bór 12.00

Świętego Szczepana, pierwszego męczennika, wtorek 26.12.2023r.

Czarny Bór: 7.30 i 12.00 oraz Borówno 9.00 i Grzędy 10.30