OGŁOSZENIA PARAFIALNE

12.11.2023r.

XXXII Niedziela Zwykła. Dzisiaj przeżywamy XV Dzień solidarności z Kościołem prześladowanym. W tym roku odbywa się on pod hasłem: „To jest zawsze nasz dom”.

Po sumie spotkanie katechetyczne i organizacyjne z rodzicami dzieci klas trzecich.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

 • w poniedziałek – Świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski
 • w piątek – św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
 • w sobotę – bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy

Modlitwy wspominkowe w tym tygodniu w Czarnym Borze według porządku podanego w ogłoszeniach – msza św. o 18.00 i po niej wypominki.

Siostra Jonasza prosi nas o pomoc w przygotowaniu paczek świątecznych dla ludzi z Czarnomorska.  Możemy włączyć się w to dzieło bardzo konkretnie: zgłaszamy się do pani Organistki, od której otrzymujemy numer, za którym jest ukryta jakaś rodzina. Przygotowujemy paczkę wielkości kartonu po bananach z dobrymi rzeczami i pod koniec listopada przynosimy ją do salki parafialnej skąd pojedzie na Ukrainę.

Dziękuję za sprzątanie kościoła, świeże kwiaty przy ołtarzach i złożoną ofiarę na cele kościelne.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

SŁOWO ŻYCIA

Przypowieść o talentach.

Kustosz z Krzeszowa organizuje autokarową pielgrzymkę do Torunia

na rocznicę Powstania Radia Maryja.

Termin pielgrzymki – sobota 2 grudnia 2023

wyjazd o godz. 2.oo (w nocy)

Powrót 2 grudnia 2023 roku do godz. 24.3o

Zapisy prowadzi Ks. Kustosz

tel. 882 675 604

Peregrynacja relikwii rodziny Ulmów w Krzeszowie,

13-14 listopada

Peregrynacja relikwii bł. Józefa i Wiktorii Ulmów oraz ich dzieci została zaproponowana przez Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin, za zgodą abp. Adama Szala, metropolity przemyskiego i we współpracy z archidiecezją przemyską.

Inicjatywę tę zatwierdzili biskupi podczas 394. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski obradującego 13 i 14 marca 2023 roku w Warszawie. W diecezji legnickiej relikwie będą gościć od 11 do 18 listopada 2023 r., a ich ostatnim miejscem pobytu będzie legnicka katedra.

Plan peregrynacji Relikwii Rodziny Ulmów w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie dla dekanatów: Kamienna Góra – Wschód i Kamienna Góra – Zachód.

Poniedziałek 13 listopada 2023 roku:

 • 17.00 – Wprowadzenie relikwii do Bazyliki Krzeszowskiej. Msza Święta na rozpoczęcie peregrynacji (Relikwie przyjeżdżają z Jeleniej Góry, z Bazyliki pw. Świętych Erazma i Pankracego)
 • 19.00 – 21.00 – Czuwanie przy relikwiach – różaniec w intencji rodzin, błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa i małych dzieci i całych Rodzin
 • 21.00 – Apel Jasnogórski

Wtorek 14 listopada 2023 roku:

 • 9.30 – Różaniec w intencji rodzin Kamienna Góra Wschód
 • 10.00 – Msza Święta dla Dekanatu Kamienna Góra Wschód (Mszy św. przewodniczy Ks. Mateusz Kopania – proboszcz parafii pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Kamienne Górze)
 • 11.30 – Różaniec w intencji rodzin dla Dekanatu Kamienna Góra Zachód
 • 12.00 – Msza Święta dla Dekanatu Kamienna Góra Zachód (Mszy św. przewodniczy Ks. Piotr Smoliński – dziekan i proboszcz parafii pw. M.B. Różańcowej w Kamienne Górze)
 • 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia
 • 15.15 – Droga Krzyżowa w intencji Kościoła i Ojczyzny; rodzin rozbitych i zagrożonych rozpadem. Zakończenie Peregrynacji. (Relikwie udają się do Parafii pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Nowogrodźcu)

W diecezji legnickiej relikwie będą gościć od 11 do 18 listopada 2023 r., a ich ostatnim miejscem pobytu będzie legnicka katedra.