OGŁOSZENIA PARAFIALNE

15.10.2023r.

XXVIII Niedziela Zwykła.

XXIII Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – Cywilizacja życia”. Z tej okazji dzieci z naszej szkoły przygotowały razem z panią katechetką specjalny program, który zostanie przedstawiony w kościele parafialnym o godzinie 11.30. Zapraszam do wzięcia udziału. Tradycyjnie w tym dniu będziemy zbierać ofiary do puszek na stypendia dla dzieci i młodzieży.

Dzisiaj o godzinie 13.30 Odpust ku czci Świętej Jadwigi Śląskiej w Grzędach. Sumie odpustowej będzie przewodniczył ks. Sławomir Dębowiak z Kamiennej Góry.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

  • w poniedziałek – św. Jadwigi Śląskiej, Głównej Patronki Śląska, uroczystość
  • we wtorek – św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
  • w środę – św. Łukasza, Ewangelisty, święto
  • w piątek – św. Jana Kantego, prezbitera
  • za tydzień będzie Niedziela Misyjna – ofiary składane na tacę przeznaczymy na misje święte

Nabożeństwa różańcowe odprawiamy w następującym porządku:

w Czarnym Borze w dni powszednie o godzinie 17.30, w niedzielę różaniec o 7.00 i o 11.30. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy. W poszczególne dni proszę o prowadzenie modlitwy: w poniedziałek – Koło Radia Maryja, we wtorek klasy 1-3, w środę klasy 4 – 5, w czwartek klasy 6 – 7, w piątek klasy 8 i ponadpodstawowe, w sobotę – członkowie Żywego Różańca,

w Borównie różaniec o 16.30 a niedziele o 8.30, w Grzędach różaniec o 17.00 a w niedzielę o 10.00.

We wtorek wyjątkowo nabożeństwo różańcowe będzie o 16.30 i msza św. o 17.00.

W niedzielę 29 października o godzinie 16.00 odbędzie się „Bal wszystkich świętych” dla dzieci. Zapraszam na początku do kościoła na krótką modlitwę a później do salki parafialnej na bal. Należy przebrać się za wybranego świętego i coś dowiedzieć się o tym świętym – kim był, co robił… Przewidziane konkursy, nagrody, słodki poczęstunek i dobra zabawa.

Dziękuję za sprzątanie kościoła, świeże kwiaty przy ołtarzach i złożoną ofiarę na cele kościelne.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia są też kalendarze katolickie po 5 zł.

Są już wystawione kartki wypominkowe. Proszę o czytelne wpisanie imion zmarłych i podanie swojego adresu w celu ustalenia kolejności modlitw wypominkowych. Wypisane kartki wypominkowe proszę składać do przygotowanych koszyczków.

SŁOWO ŻYCIA

Kto pełni wolę Bożą, ten Mi jest bratem, siostrą i matką.