OGŁOSZENIA PARAFIALNE

08.10.2023r.

XXVII Niedziela Zwykła.

Po sumie spotkanie katechetyczne i organizacyjne dla rodziców dzieci klas trzecich.

Firma szyjąca stroje komunijne zaprasza rodziców z dziećmi na prezentację, miarę i zamawianie strojów w poniedziałek 9 października w salce parafialnej: chłopcy na godzinę 18.00, dziewczynki na 18.45. Przy zamawianiu stroju pobierana jest zaliczka.

Przewodniczący Episkopatu Polski zachęca wszystkich wiernych świeckich i duchownych, aby szczególnie w czasie różańca włączyć się w modlitwę w intencji Pierwszej Sesji XVI Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu.
Modlitwa w intencjach trwającego Synodu:

Boże, Ty się opiekujesz swoim ludem i z miłością nim kierujesz, udziel ducha mądrości powołanym do rządzenia Kościołem, aby prowadzili Twój lud do pełniejszego poznania prawdy i wzrostu w świętości.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

  • w piątek – bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera
  • w następną niedziele 15 X o godzinie 13.30 Odpust ku czci Świętej Jadwigi Śląskiej w Grzędach. Sumie odpustowej będzie przewodniczył ks. Sławomir Dębowiak z Kamiennej Góry.

Za tydzień będziemy przeżywali XXIII Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – Cywilizacja życia”. Z tej okazji dzieci z naszej szkoły przygotowały razem z panią katechetką specjalny program, który zostanie przedstawiony w kościele parafialnym o godzinie 11.30. Zapraszam do wzięcia udziału. Tradycyjnie w tym dniu będziemy zbierać ofiary do puszek na stypendia dla dzieci i młodzieży.

Nabożeństwa różańcowe odprawiamy w następującym porządku:

w Czarnym Borze w dni powszednie o godzinie 17.30, w niedzielę różaniec o 7.00 i o 11.30. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy. W poszczególne dni proszę o prowadzenie modlitwy: w poniedziałek – Koło Radia Maryja, we wtorek klasy 1-3, w środę klasy 4 – 5, w czwartek klasy 6 – 7, w piątek klasy 8 i ponadpodstawowe, w sobotę – członkowie Żywego Różańca,

w Borównie różaniec o 16.30 a niedziele o 8.30, w Grzędach różaniec o 17.00 a w niedzielę o 10.00.

W piątek w Grzędach Nabożeństwo Fatimskie o godzinie 15.30. Okazja do spowiedzi św. przed Odpustem.

Młodzież klas ósmych zapraszam do kościoła w piątek na Mszę św. i spotkanie po Mszy św.

W sobotę 14 października – Pielgrzymka dzieci do Krzeszowa. Program pielgrzymek jest na plakacie i stronie internetowej.

W sobotę 14 października odbędzie się jednodniową pielgrzymkę autokarową do sanktuariów maryjnych w Gidlach i Częstochowie. Wyjazd o godzinie 3.45 w Borównie przy sklepie i 4.00 w Czarnym Borze przy aptece, powrót ok. 21.00. Koszt 100 zł. Można jeszcze zapisywać się po Mszy św. w zakrystii.

W ostatnich tygodniach dokonano naprawy dachu i obróbek blacharskich nad zakrystią kościoła w Grzędach, oraz w Borównie wymiana belki stropowej, części sufitu i malowanie korytarza przy bocznym wejściu do kościoła oraz nowy dach nad toaletami / łączny koszt to 28 tyś. zł./.

O sprzątanie kościoła w sobotę od 9.00 proszę mieszkańców ul. Skalników 12abc.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

SŁOWO ŻYCIA

Przypowieść o dzierżawcach winnicy.