OGŁOSZENIA PARAFIALNE

01.10.2023r.

XXVI Niedziela Zwykła. Niedziela adoracyjna. Zmiana tajemnic Żywego Różańca.

Dzisiaj na sumie poświęcimy różańce dla dzieci komunijnych.

Firma szyjąca stroje komunijne zaprasza rodziców z dziećmi na prezentację, miarę i zamawianie strojów w poniedziałek 9 października w salce parafialnej: chłopcy na godzinę 18.00, dziewczynki na 18.45. Przy zamawianiu stroju pobierana jest zaliczka.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

  • w poniedziałek – Świętych Aniołów Stróżów
  • w środę – św. Franciszka z Asyżu
  • w czwartek – św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy
  • w sobotę – NMP Różańcowej

Nabożeństwa różańcowe odprawiamy w następującym porządku:

w Czarnym Borze w dni powszednie o godzinie 17.30, w niedzielę różaniec o 7.00 i o 11.30. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy. W poszczególne dni proszę o prowadzenie modlitwy: w poniedziałek – Koło Radia Maryja, we wtorek klasy 1-3, w środę klasy 4 – 5, w czwartek klasy 6 – 7, w piątek klasy 8 i ponadpodstawowe, w sobotę – członkowie Żywego Różańca,

w Borównie różaniec o 16.30 a niedziele o 8.30, w Grzędach różaniec o 17.00 a w niedzielę o 10.00

W poniedziałek o 17.00 w salce spotkanie Koła Radia Maryja i o 17.30 w kościele modlitwa różańcowa z Kołem Radia Maryja, ofiary na tacę w tym dniu są na wsparcie działalności Radia Maryja i Telewizji Trwam.

Można już zapisywać intencje mszalne na rok 2024. W tym celu kancelaria będzie czynna we wtorek od godziny 15.00 i w środę od 10.00. Jeśli zamawiamy więcej intencji to najlepiej zapisać na kartce i zostawić w kancelarii a później tylko odebrać potwierdzenie zapisu do księgi intencji mszalnych.

Pierwszy czwartek miesiąca o godzinie 17.00 adoracja, różaniec do Krwi Chrystusa i okazja do spowiedzi św.

Pierwszy piątek miesiąca – od 17.00 adoracja i okazja do spowiedzi św.

Odwiedziny chorych: w czwartek od godziny 9.00 w Czarnym Borze,

                                               w piątek od godziny 9.00 w Grzędach i Borównie.

W sobotę pielgrzymka Żywego Różańca do Krzeszowa /od godziny 9.30 do 15.00/.

W sobotę 14 października – Pielgrzymka dzieci do Krzeszowa. Program pielgrzymek jest na plakacie i stronie internetowej.                

Pierwsza sobota miesiąca – nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP w Czarnym Borze o godzinie 17.00: modlitwa różańcowa, 15 minut rozważania o tajemnicach różańcowych, w tym czasie okazja do spowiedzi i komunia św. na Mszy św. wieczornej.

W sobotę 14 października odbędzie się jednodniową pielgrzymkę autokarową do sanktuariów maryjnych w Gidlach i Częstochowie. Wyjazd o godzinie 4.00, powrót ok. 21.00.

Koszt 100 zł. Można zapisywać się po Mszy św. w zakrystii.

Borówno. Proszę zwracać uwagę na segregowanie śmieci – bio. Zdarza się, że ktoś próbuje otwierać bramę cmentarza na siłę – bez klucza. Proszę, aby tak nie robić. Klucz jest u państwa Janor i u proboszcza. Prze wjeździe na cmentarz uiszczamy opłatę 70 zł. na cele utrzymania porządku na cmentarzu.

Dziękuję za sprzątanie kościoła, świeże kwiaty przy ołtarzach i złożoną ofiarę na cele kościelne.

Dziękuję za koszenie trawy.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

SŁOWO ŻYCIA

Nawrócenie prowadzi do zbawienia.