OGŁOSZENIA PARAFIALNE

27.08.2023r.

XXI Niedziela Zwykła.  

Dziękuję za wspólne pielgrzymowanie i modlitwę z okazji odpust Matki Bożej Częstochowskiej w Borównie.

Dziękuję za włączenie się w pomoc misjom poprzez zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego.

Z ofiar zebranych w uroczystość Wniebowzięcia NMP – jako pomoc dla powodzian w Słowenii przekazaliśmy 1200 zł.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

  • w poniedziałek – św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła
  • we wtorek – Męczeństwo św. Jana Chrzciciela

W piątek będziemy gościć w naszej Parafii pielgrzymów z Pielgrzymki Osób Niepełnosprawnych św. o. Pio z Legnicy /przewidywana obecność 30 osób/. Około godziny 14.00 będzie Msza św. w naszym kościele i później poczęstunek dla gości w salce parafialnej. Zapraszam do wspólnej modlitwy oraz do włączenia się w ugoszczenie pielgrzymów.

W sobotę 2 września w Krzeszowie odbędzie się XXIV Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych i Przyjaciół. Czas spotkania: 9.15 – 15.00. Szczegóły na plakacie i stronie internetowej.

Pierwszy piątek miesiąca – od 17.00 adoracja i okazja do spowiedzi św.

Odwiedziny chorych: w piątek od godziny 9.00 w Grzędach i Borównie,

                                    w sobotę od godziny 9.00 w Czarnym Borze.

Pierwsza sobota miesiąca – nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP w Czarnym Borze o godzinie 17.00: modlitwa różańcowa, 15 minut rozważania o tajemnicach różańcowych, w tym czasie okazja do spowiedzi i komunia św. na Mszy św. wieczornej.

W następną niedzielę odbędą się Dożynki Gminne. Rozpoczniemy o godzinie 12.00 Mszą św. dziękczynną za tegoroczne plony, następnie korowód dożynkowy przejdzie na stadion, gdzie będą dalsze obchody dożynkowe połączone ze świętem pieroga i wieloma atrakcjami. Zapraszam do udziału w tych uroczystościach.

Za tydzień zmiana tajemnic Żywego Różańca /w Czarnym Borze z powodu dożynek proszę dokonać zmiany pomiędzy sobą/.

W minionym tygodniu dokonaliśmy wymiany okien na plebanii. Poprzednie okna straciły już swoją szczelność. Nowe są zgodne z obecnymi wymogami przepuszczalności ciepła. Inwestycja ta wraz z konieczną poprawą malowania zamknęła się w kwocie 30 tyś. zł.

Dziękuję za sprzątanie kościołów, kwiaty przy ołtarzach, koszenie trawy i troskę o tereny przy kościołach.

O sprzątanie kościoła i dekorację dożynkową proszę Radę Sołecką z Czarnego Boru.

SŁOWO ŻYCIA

Wiara niewiasty kananejskiej.

            ZAPOWIEDZI

Patryk Korzystko z Czarnego Boru

Roksana Korzystko z Czarnego Boru             13, 20, 27.08.2023r.