OGŁOSZENIA PARAFIALNE

13.08.2023r.

XIX Niedziela Zwykła.  

W Grzędach Nabożeństwo Fatimskie: o godzinie 10.00 różaniec, procesja i Msza św.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

  • w poniedziałek – św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika
  • we wtorek – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. według porządku niedzielnego. Poświęcenie ziół i kwiatów. W Krzeszowie uroczystości odpustowe o godzinie 12.00
  • w czwartek – św. Jacka, prezbitera

Na wtorek 22 sierpnia na godzinę 13.00 mamy zaplanowaną zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Włączając się w tę akcję możemy wesprzeć dzieła misyjne Kościoła. Sprzęt będzie można składać już w poniedziałek i we wtorek do południa na parkingu, z tyłu kościoła w Czarnym Borze. Szczegóły na plakacie i na ulotkach.

Odpust ku czci Matki Bożej Częstochowskiej w Borównie – sobota 26.08.2023r. W tym roku przebieg uroczystości będzie następujący: o godzinie 13.00 spotkanie przy kapliczce Matki Boże na górze, tam modlitwa litanią i później pielgrzymka z różańcem i pieśniami do kościoła w Borównie, gdzie o godzinie 14.00 będzie Msza św. odpustowa, po której na placu przy świetlicy odbędzie charytatywny festyn wiejski mający na celu pomoc w leczeniu i rehabilitacji Krystiana. Szczegóły na plakacie i stronach internetowych.

O sprzątanie kościoła w sobotę o d 9.00 proszę mieszkańców ul. Skalników 10de

Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

SŁOWO ŻYCIA

Jezus chodzi po jeziorze.

            ZAPOWIEDZI

Mateusz Gierczyk z Witkowa

Karolina Kłosowska z Grząd Górnych            06, 13, 20.08.2023r.

Patryk Korzystko z Czarnego Boru

Roksana Korzystko z Czarnego Boru             13, 20, 27.08.2023r.