OGŁOSZENIA PARAFIALNE

25.06.2023r.

XII Niedziela Zwykła.

Dziękuję wszystkim za przygotowanie i wspólne przeżycie odpustu parafialnego. Dziękuję rodzicom dzieci komunijnych za upieczenie ciast i przygotowany poczęstunek dla uczestników odpustu.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

  • w środę – św. Ireneusza, biskupa i męczennika
  • w czwartek – Świętych Apostołów Piotra i Pawła, głównych patronów diecezji, uroczystość.

W związku z obchodzoną 29 czerwca uroczystością Świętych Apostołów Piotra i Pawła jak co roku można wesprzeć posługę apostolską i charytatywną Ojca Świętego. Przeprowadzana w tym czasie zbiórka środków finansowych nazywana jest świętopietrzem lub „Obolem św. Piotra”.

Świętopietrze to ofiara wnoszona w okolicach uroczystości Świętych Apostołów Piotra i Pawła przez kraje katolickie na rzecz działalności Stolicy Apostolskiej. Jak podkreśla Sekretariat Ekonomiczny Stolicy Apostolskiej może być ona niewielka, ale ma wielkie znaczenie symboliczne. Wyraża poczucie przynależności do Kościoła powszechnego oraz miłość i zaufanie do Ojca Świętego. Jest znakiem komunii z Następcą Piotra, a także wrażliwości na najbardziej potrzebujących, o których troszczy się Papież.

Zbiórka datków odbywa się raz w roku, blisko daty 29 czerwca, kiedy Kościół obchodzi uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Darowiznę można przekazać indywidualnie lub wspólnotowo m.in. za pośrednictwem przelewu bankowego lub karty kredytowej po wejściu na stronę internetową www.obolodisanpietro.va lub po zeskanowaniu kodu QR.

Uzyskane środki zostaną przeznaczone na wsparcie działalności charytatywnej Papieża, jak i na struktury towarzyszące jego misji apostolskiej.

W czwartek Msza św. będzie o godzinie 16.00.

Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiamy w czerwcu w tygodniu po Mszy św. a w soboty, niedziele i święta 15 minut przed Mszą św.

W sobotę w Borównie o godzinie 16.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.

Pierwsza sobota miesiąca – nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP w Czarnym Borze o godzinie 17.00: modlitwa różańcowa, 15 minut rozważania o tajemnicach różańcowych, w tym czasie okazja do spowiedzi i komunia św. na Mszy św. wieczornej.

Od soboty przez cały miesiąc lipiec 15 minut przed Mszą św. modlić się będziemy litanią do Krwi Chrystusa.

W następną niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca.

Nowożeńcom dziękuję za sprzątanie kościoła i kwiaty przy ołtarzu.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Zestaw duchowego uczestnictwa w pielgrzymce do Częstochowy można nabyć za 25 zł. – jest tam książka z rozważaniami i modlitwami na każdy dzień pielgrzymki oraz emblemat. Osoby chcące zamówić proszę zapisać się po Mszy św. w zakrystii.

SŁOWO ŻYCIA

„Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało.”

ZAPOWIEDZI

Mateusz Śliwiński z Czarnego Boru

Amelia Tworkiewicz z Czarnego Boru                      11, 18, 25.06.2023r

Dzieciom i młodzieży oraz wszystkim rozpoczynającym wakacje i urlopy życzę udanego i bezpiecznego wypoczynku. Niech na różnych drogach naszego życia nie zabraknie spotkania z Panem Bogiem w modlitwie i niedzielnej Mszy św.