OGŁOSZENIA PARAFIALNE

19.02.2023r.

VII Niedziela Zwykła.

W dniach 19 do 25 lutego br. obchodzimy 56 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

  • Środa Popielcowa – rozpoczniemy czas Wielkiego Postu. Msze św. z posypaniem popiołem będą: w Czarnym Borze o 7.30 i 18.00, w Borównie o 9.00 i w Grzędach o 16.30. Środa Popielcowa jest obowiązującym dniem pokuty, który należy zachować w całym Kościele przez wstrzemięźliwość i post /post ścisły/.

Nabożeństwa wielkopostne:

Droga Krzyżowa w piątki: Czarny Bór o 17.30, Borówno o 16.30 i Grzędy o 16.30.

Gorzkie Żale w niedziele: Czarny Bór o 16.00, Borówno po Mszy św., Grzędy o 10.00.

Na Gorzkich Żalach będzie zbierana taca na kwiaty do Bożego Grobu i dekoracje świąteczne.

Zachęcam do wspólnego, modlitewnego rozważania Męki Pańskiej.

25 lutego w Krzeszowie rozpocznie się cykl nauk przedmałżeńskich. Informacja na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej Parafii w Krzeszowie.

Caritas Diecezji Legnickiej zwraca się z uprzejmą prośbą  o przekazania 1,5% podatku na prowadzoną przez Caritas pomoc potrzebującym, na leczenie i rehabilitację chorych oraz na pomoc dla dzieci i młodzieży. KRS 0000221535

Nowożeńcom dziękuję za sprzątanie kościoła i kwiaty przy ołtarzach.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

Po Mszach św. będziemy zbierać ofiary do puszek na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii.

Dzieciom, młodzieży i nauczycielom życzę udanego czasu wypoczynku na feriach zimowych.

SŁOWO ŻYCIA

Przykazanie miłości nieprzyjaciół.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży diecezji legnickiej zaprasza do udziału w modlitewnej krucjacie 40 Dni dla Życia. 960 godzin, godzin, które mogą uratować życie! Każdy, kto chce się włączyć w akcję, wybiera sobie dogodny dla siebie termin i godzinę, następnie poprzez kontakt z koordynatorami wydarzenia wpisuje się do kalendarza modlitwy umieszczonego na stronie internetowej KSM, zobowiązując się tym samym do poświęcenia całej godziny
na modlitwę. Wszelkie pytania można kierować na adres mailowy:  40dni@ksm.legnica.pl lub telefonicznie pod numerem 513 129 362.