OGŁOSZENIA PARAFIALNE

06.11.2022r.

XXXII Niedziela Zwykła. Niedziela adoracyjna. Zmiana tajemnic Żywego Różańca.

Dziękuję paniom Annie Janik, Magdalenie i Zofii Kawka za zorganizowanie dla dzieci „Balu wszystkich świętych”. Dziękuję także dzieciom za udział i gratuluję przygotowanych strojów oraz zdobytych wiadomości na temat wybranego świętego.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

  • w środę – Rocznica Poświecenia Bazyliki Laterańskiej, święto
  • w czwartek – św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
  • w piątek – św. Marcina z Tours, biskupa. Święto Niepodległości. Msza św. w Borównie o 9.00, w Grzędach o 10.30. W Czarnym Borze o godzinie 12.00 będzie uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny z Wojskową Asystą Honorową 10 Brygady Kawalerii Pancernej im Generała broni Stanisława Maczka ze Świętoszowa. Mszy św. będzie przewodniczył ks. Prałat Marian Kopko, Kustosz z Krzeszowa. Po Mszy św. uroczystości patriotyczne na parkingu przy kościele oraz na Skwerze Olimpijczyków prezentacja sprzętu bojowego Rosomak i grochówka wojskowa. Szczegółowe informacje na plakacie. W imieniu Starosty Wałbrzyskiego oraz Wójta Gminy Czarny Bór zapraszam do wspólnego świętowania.                                                            Biskup Legnicki, na podstawie kanonu 87 § 1 KPK udzielił wiernym przebywającym na terenie diecezji legnickiej w dniu 11 listopada 2022 roku (piątek) dyspensy od IV przykazania kościelnego (wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych). Wszystkich korzystających z dyspensy zobowiązał do podjęcia dzieł miłosierdzia lub innych czynów pokutnych.                                           Pamiętajmy o wywieszeniu flagi państwowej
  • w sobotę – św. Jozafata, biskupa i męczennika

Modlitwy wypominkowe odprawiamy według ustalonego planu. Do wtorku możemy uzyskiwać odpusty zupełne dla zmarłych. Dziękuję za wspólne modlitwy oraz za ofiary złożone przy okazji wypominek.

W następną niedzielę po sumie zapraszam rodziców dzieci klas trzecich na katechezę przygotowującą do przeżycia uroczystości komunijnych.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty.

Dziękuję za pranie i zmianę obrusów na ołtarzach.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

W zakrystii można nabyć książkę Agaty Puścikowskiej pt. „Siostry Nadziei” opisującej nieznane historie bohaterskich kobiet walczących na Ukrainie. Koszt książki to 50 zł., ale potraktujmy to, jako cegiełkę pomocy – to, co więcej złożymy będzie darem dla s. Jonaszy i Ukrainy.

Dziękuję za złożone dary pomocy dla Ukrainy. Przy wyjściu z kościoła będzie zbiórka ofiar do puszek dla Ukrainy. Zebrane dary i ofiary przekażemy za pośrednictwem naszej siostry Jonaszy, która w tym tygodniu wraca na Ukrainę.

SŁOWO ŻYCIA

Uduchowione życie zmartwychwstałych.

PLAN MODLITW WYPOMINKOWYCH

Czarny Bór Msza św. o godzinie 18.00 i po niej wypominki

3.11 –   czwartek  – ul. Skalników 1, 2, 3, 4

5.11 –   sobota – ul. Skalników 6, 7, 8, 9, 10, 11

7.11 –   poniedziałek ul. Skalników 12, 13, 14, 15

8.11 –   wtorek ul. Główna 3 – 25

9.11 –   środa ul. Główna 27 do końca

10.11 – czwartek ul. Górnicza, Kolejowa i Nadrzeczna

12.11 – sobota ul. Brzozowa, Jarzębinowa, Kwiatowa, Malinowa, Świerkowa,

                            Jasna, Krótka, Leśna, Słoneczna i Kamiennogórska

14.11 – poniedziałek – ul. Parkowa, Polna, Sportowa, Zamkowa, Wałbrzyska, Boczna

15.11 – wtorek – ul. Wesoła i kartki bez adresu

GRZĘDY Msza św. i po niej wypominki

5.11 –   sobota – Grzędy Górne – godzina 16.00

7.11 –   poniedziałek – Grzędy 1 – 30 – godzina 16.00

10.11 – czwartek – Grzędy 31 do końca – godzina 16.00

BORÓWNO Msza św. i po niej wypominki

3.11 –  środa – Borowno 1 – 20 – godzina 16.00

8.11 –  wtorek –  Borówno 21 – 49 – godzina 16.00

9.11 –  środa – Borówno 50 do końca – godzina 16.00