OGŁOSZENIA PARAFIALNE

09.10.2022r.

Niedziela – Uroczystość Św. Jadwigi Śląskiej, Głównej Patronki Śląska. Odpust ku czci św. Jadwigi Śląskiej w Grzędach o godzinie 13.30 – sumie odpustowej będzie przewodniczył ks. Mateusz Kopania z Kamiennej Góry.

XXII Dzień Papieski – obchodzony pod hasłem „Blask prawdy”. Przed Mszą św. o 12.00 będzie krótki program poetycki przygotowany przez dzieci z naszej szkoły, poświęcony św. Janowi Pawłowi II. Po Mszach św. będziemy zbierać ofiary do puszek na stypendia dla młodzieży

W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

  • w poniedziałek – św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
  • we wtorek – św. Łukasza Ewangelisty, święto
  • w czwartek – św. Jana Kantego, prezbitera
  • w sobotę – św. Jana Pawła II, papieża

Nabożeństwa różańcowe odprawiamy w następującym porządku:

w Czarnym Borze w dni powszednie o godzinie 17.30, w niedzielę różaniec o 7.00 i o 11.30. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy.

W poszczególne dni proszę o prowadzenie modlitwy: w poniedziałek – Koło Radia Maryja, we wtorek klasy 1-3, w środę klasy 4 – 5, w czwartek klasy 6 – 7, w piątek klasy 8, w sobotę – członkowie Żywego Różańca,

w Borównie różaniec o 17.00 a niedziele o 8.30, w Grzędach różaniec o 17.00 a w niedzielę o 10.00

Kancelaria parafialna czynna w tygodniu po Mszach św.

Stroje komunijne – ich prezentacja, miara dzieci i zamawianie /wpłacamy wtedy zaliczkę na strój/ odbędzie się 18 października – we wtorek: dziewczynki o godzinie 19.00 i chłopcy o 19.30.

Zaplanowaliśmy WYDARZENIE EWANGELIZACYJNE – w niedzielę 23 października będziemy gościć w naszej parafii Tomasza i Katarzynę Węgrzynów – Koordynatorów Wspólnoty Odnowy Rodzin z Wrocławia. Na zakończenie Mszy św. o 9.00 w Borównie, o 10.30 w Grzędach i o 12.00 w Czarnym Borze usłyszymy świadectwo o spotkaniu z Bogiem i Jego działaniu w ich życiu. Tomasz wcześniej chodził po różnych złych drogach – daleko od Kościoła, ale doświadczył spotkania z Bogiem i wszedł na drogę nawrócenia. Zapraszam szczególnie do udziału w tych Mszach św. Po sumie będzie też spotkanie z uczniami klas ósmych i starszą młodzieżą, na którym będzie można zadawać różne pytania zaproszonym gościom. Młodzież klas ósmych proszę o zabranie ze sobą indeksów. O tym WYDARZENIU EWANGELIZACYJNYM mamy informację na plakatach.

W ubiegłą niedziele było statystyczne liczenie wiernych. Na terenie naszej parafii według danych urzędowych mieszka 3335 osób. Na Mszach św. było 536 osób /16,07 %/ a do komunii św. przystąpiło 189 osób / to jest 35,26 % z obecnych/.

O sprzątanie kościoła w sobotę o godzinie 9.00 proszę mieszkańców ul. Wesołej 8,9,10,11

Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia są też kalendarze katolickie po 5 zł.

Są już wystawione kartki wspominkowe. Proszę o czytelne wpisanie imion zmarłych i podanie swojego adresu w ustalenia kolejności modlitw wspominkowych.

SŁOWO ŻYCIA

„Kto pełni wolę Bożą, ten jest Mi bratem siostrą i matką.”

Zapraszamy każdego, kto chciałby pogłębiać swoją wiedzę z zakresu nauki o Bogu, o człowieku, o Kościele i kulturze chrześcijańskiej, w świetle Objawienia Bożego i katolickiej teologii, do uczestnictwa w Akademii Myśli Chrześcijańskiej w Legnicy. Słuchacze Akademii tworzą społeczność, w która daje sposobność interesujących rozmów na tematy związane z nasza wiarą. 

Zaproszenie kierowane jest do ludzi dorosłych, w każdym wieku. Sesje Akademii będą miały miejsce w soboty (dwie soboty w miesiącu) w budynku Kurii i seminarium, zwanym od tego roku Centrum Formacji Ewangelizacyjnej „Dom Słowa”. Wykłady zaplanowano od godziny 10.30 do 14.00. Poprzedzać je będzie Eucharystia o godzinie 9.15. Wszystkich chętnych zapraszamy na Inaugurację Akademii w najbliższą sobotę 22 października, na godz. 9.00 do Domu Słowa w Legnicy, ul. Jana Pawła II, 1 – wejście przez Kurię Biskupią. Przyłączyć się można także później, na kolejnych zajęciach.

Szczegóły można znaleźć w Internecie na oficjalnej stronie diecezji legnickiej. 

Serdecznie zapraszają wykładowcy i dyrektor Akademii Myśli Chrześcijańskiej, ks. Krzysztof Wiśniewski.