OGŁOSZENIA PARAFIALNE

09.10.2022r.

XXVIII Niedziela Zwykła.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

  • w czwartek – bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera
  • w sobotę – św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
  • w niedzielę – Uroczystość Św. Jadwigi Śląskiej, Głównej Patronki Śląska. Odpust ku czci św. Jadwigi Śląskiej w Grzędach o godzinie 13.30, będzie to także XXII Dzień Papieski – przed Mszą św. o 12.00 będzie krótki program poetycki przygotowany przez dzieci z naszej szkoły, poświęcony św. Janowi Pawłowi II. Po Mszach św. będziemy zbierać ofiary do puszek na stypendia dla młodzieży

Nabożeństwa różańcowe odprawiamy w następującym porządku:

w Czarnym Borze w dni powszednie o godzinie 17.30, w niedzielę różaniec o 7.00 i o 11.30. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy. W poszczególne dni proszę o prowadzenie modlitwy: w poniedziałek – Koło Radia Maryja, we wtorek klasy 1-3, w środę klasy 4 – 5, w czwartek klasy 6 – 7, w piątek klasy 8, w sobotę – członkowie Żywego Różańca,

w Borównie różaniec o 17.00 a niedziele o 8.30, w Grzędach różaniec o 17.00 a w niedzielę o 10.00

Kancelaria parafialna czynna w tygodniu po Mszach św.

W czwartek w Grzędach ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimski: o 15.30 różaniec, później procesja i Msza św.

Stroje komunijne – ich prezentacja, miara dzieci i zamawianie /wpłacamy wtedy zaliczkę na strój/ odbędzie się 18 października: dziewczynki o godzinie 19.00 i chłopcy o 19.30.

Zaplanowaliśmy WYDARZENIE EWANGELIZACYJNE – w niedzielę 23 października będziemy gościć w naszej parafii Tomasza i Katarzynę Węgrzynów – Koordynatorów Wspólnoty Odnowy Rodzin z Wrocławia. Na zakończenie Mszy św. o 9.00 w Borównie, o 10.30 w Grzędach i o 12.00 w Czarnym Borze usłyszymy świadectwo o spotkaniu z Bogiem i Jego działaniu w ich życiu. Tomasz wcześniej chodził po różnych złych drogach – daleko od Kościoła, ale doświadczył spotkania z Bogiem i wszedł na drogę nawrócenia. Zapraszam szczególnie do udziału w tych Mszach św. Po sumie będzie też spotkanie z uczniami klas ósmych i starszą młodzieżą, na którym będzie można zadawać różne pytania zaproszonym gościom. O tym WYDARZENIU EWANGELIZACYJNYM mamy informację na plakatach.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i świeże kwiaty przy ołtarzach.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia są też kalendarze katolickie po 5 zł.

SŁOWO ŻYCIA

Wiara uzdrowionego cudzoziemca.