11.09.2022r.

XXIV Niedziela Zwykła. Dzisiaj rozpoczynamy XII TYDZIEŃ WYCHOWANIA pod hasłem „Ja jestem drogą i prawdą, i życiem”.

• we wtorek – św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
  • w środę – Podwyższenia Krzyża Świętego, święto
  • w czwartek – NMP Bolesnej
  • w piątek – Świętych męczenników Korneliusz, papieża i Cypriana, biskupa

Z inicjatywy Rady Konferencji Episkopatów Europy, 14 września, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, obchodzić będziemy Dzień Modlitw za Ukrainę.Celem tego Dnia jest wsparcie duchowe dla walczących o wolność i niepodległość Ukraińców, okazanie solidarności z cierpiącymi ofiarami rosyjskiej agresji, wołanie o sprawiedliwy pokój oraz uwrażliwienie wspólnoty międzynarodowej na kwestię pomocy uchodźcom wojennym. W modlitwie chcemy pamiętać również o sprawcach tej napaści, prosząc o ich nawrócenie i opamiętanie.

Kancelaria parafialna czynna w tygodniu po Mszy św. wieczornej.

W sprawach losowych proszę w tym tygodniu kontaktować się z ks. Łukaszem Toporkiem – wikariuszem z Krzeszowa –tel. 601 557 102

Książeczki, różańce i dzienniczki dla dzieci z klas trzecich są dostępne w zakrystii po Mszach św.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i świeże kwiaty przy ołtarzach

Radość z nawrócenia grzesznika.