OGŁOSZENIA PARAFIALNE

28.08.2022r.

XXII Niedziela Zwykła. Dzisiaj zbieramy tacę inwestycyjną.

Dziękuję za wszelkie przygotowania i wspólne przeżycie odpustu Matki Bożej Częstochowskiej w Borównie. Dziękuję za przygotowania liturgii, upieczone ciasta, „Stołówce” dziękuję za ofiarowanie bigosu, dziękuję za obsługę uczestników spotkania.

W ubiegłym tygodniu wspieraliśmy o. Barnabę i jego pracę misyjną. Ojciec zostawił film, w którym pokazuje swoją parafię misyjną, opowiada o pracy duszpasterskiej i życiu w Republice Środkowoafrykańskiej. Chętnych do obejrzenia tego filmu zapraszam dzisiaj na godzinę 17.00 do salki parafialnej.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

  • w poniedziałek – Męczeństwo św. Jana Chrzciciela
  • w sobotę – św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
  • w następną niedzielę odbędą się Gminno – Powiatowe Dożynki. Rozpoczniemy Mszą św. o godzinie 12.00. później przemarsz korowodu na stadion i tam ciąg dalszy uroczystości połączony z Dolnośląskim Świętem Pieroga

Przygotowywany jest obywatelski projekt ustawy „Stop agresji wobec chrześcijan”. Dzisiaj jeszcze możemy złożyć swój podpis popierający ten projekt. Na liście wpisujemy imię i nazwisko, adres, nr PESEL i podpis.

W czwartek rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Zapraszam dzieci i młodzież na Mszę św. o godzinie 16.00 – poświecimy tornistry i przybory szkolne dla najmłodszych uczniów. W czasie tej Mszy św. dwie dziewczynki: Laura Dragan i Justyna Karpińska, które dobrze przeszły czas kandydatury, zostaną włączone do Liturgicznej Służby Ołtarza. Po tej Mszy św. będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi i o 18.00 Msza wieczorna.

Pierwszy piątek miesiąca: odwiedziny chorych od godziny 9.00, od 17.00 adoracja i okazja do spowiedzi św.

Zachęcam wszystkie dzieci i młodzież, aby w tych dniach przez modlitwę i sakramenty św. z Panem Bogiem rozpocząć rok szkolny.

W sobotę 3 września w Krzeszowie od godziny 9.00 do 15.00 odbędzie się XXIII Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych i Przyjaciół pod hasłem „Z Maryją umacniamy wiarę”. Szczegółowy program na plakacie.

W sobotę w Borównie o godzinie 16.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Możemy wpisywać do zeszytu intencje do wspólnej modlitwy.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i świeże kwiaty przy ołtarzach.

O sprzątanie kościoła w sobotę o godzinie 9.00 – przed Dożynkami proszę mieszkańców Grząd

Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

SŁOWO ŻYCIA

„Kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża będzie wywyższony.”

ZAPOWIEDZI

Szymon Twardowski z Czarnego Boru

Nikola Koziarczyk z Czarnego Boru               28.08, 04, 22.09.2022r.