OGŁOSZENIA PARAFIALNE

14.08.2022r.

XX Niedziela Zwykła.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

  • w poniedziałek – Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. według porządku niedzielnego. Błogosławieństwo ziół i kwiatów. W Krzeszowie Odpust o godzinie 12.00
  • w środę – św. Jacka, prezbitera
  • w sobotę – św. Bernarda, opata i doktora Kościoła

W piątek 26 sierpnia przy kapliczce w Borównie o godzinie 17.00 będzie msza odpustowa ku czci Matki Bożej Częstochowskiej. Proszę pomyśleć już o przygotowaniu tej uroczystości.

Rozliczenie remontu kościoła w Borównie jest pokazane w tabelce na tablicy ogłoszeń. Jak widać brakuje jeszcze 44 tysiące zł. Prosząc o ofiary 500 zł od rodziny sugerowałem się udziałem w zbiórce na ogrodzenie cmentarza – w tamtej zbiórce uczestniczyło ponad 120 rodzin, tymczasem w zbiórce na remont uczestniczy tylko 55 rodzin. Dlatego proszę o dalszą pomoc tych, którzy mogą wesprzeć spłatę zobowiązań.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i świeże kwiaty przy ołtarzach.

O sprzątanie kościoła proszę narzeczonych.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

SŁOWO ŻYCIA

„Przyszedłem ogień rzucić na ziemię i jakże bardzo pragnę, żeby on już zapłonął.”

Przewielebni Księża, Drodzy Diecezjanie!

Trwamy w okresie wakacji: miesiącach dalekich i bliskich wyjazdów, odpoczynku, zmiany otoczenia. To także czas szczególnych rekolekcji, jakimi są: piesza pielgrzymka legnicka, oazy młodzieżowe i Domowego Kościoła, spotkania charyzmatyczne, pielgrzymki do różnych miejsc w Polsce i na świecie.

W tym czasie refleksji chciałbym zaprosić Was do udziału w dwóch wydarzeniach, które będą miały miejsce w Centrum Formacji Ewangelizacyjnej „Dom Słowa” w Legnicy, które mieści się w budynku, gdzie do tej pory odbywała się formacja alumnów Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Legnickiej.

W dniach 2-4 września br. zapraszam na kurs „Ewangelizacja w odnowionej parafii” prowadzony przez ks. Jana Kruczyńskiego. Rekolekcje są skierowane zarówno do wszystkich kapłanów jak i osób świeckich, którzy kochają albo pragną pokochać Słowo Boże i kierować się Nim w swoim życiu. Kurs ten będzie mógł przyczynić się do zawiązywania Domowych Kręgów Biblijnych w naszych środowiskach i miejscach posługiwania.

Druga propozycja jest adresowana do rodziców, którzy stracili dziecko w różnych okolicznościach: w wyniku poronienia, martwego urodzenia, wypadku, choroby, samobójstwa czy morderstwa. Rekolekcje organizowane są dla nich po to, by nie pozostawali sami z tą tragedią, by mogli wspólnie z innymi rodzicami po stracie, przeżyć żałobę, porozmawiać, podzielić się swoim bólem. To czas na modlitwę, rozmowy z psychologami i kapłanami. Rekolekcje odbędą się pod hasłem „Ja jestem z wami” w dniach 23-25 września br. w Legnicy. Mam nadzieję, że możliwość formacji duchowej oraz wspólne spotkanie przyczynią się do pogłębienia relacji z Jezusem Chrystusem, od którego jesteśmy w stanie otrzymać moc uzdrowienia przemieniającą serce człowieka, odnawiającą nasze parafię i naszą diecezję.

Z pasterskim błogosławieństwem

       † Andrzej Siemieniewski Biskup Legnicki