OGŁOSZENIA PARAFIALNE

07.08.2022r.

XIX Niedziela Zwykła. Niedziela adoracyjna. Zmiana tajemnic Żywego Różańca.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

  • w poniedziałek – św. Dominika, prezbitera
  • we wtorek – św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy
  • w środę – św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, święto
  • w czwartek – św. Klary, dziewicy

Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę.

O sprzątanie kościoła w sobotę o godzinie 9.00 proszę mieszkańców ul. Parkowej od 2 do 14

Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

SŁOWO ŻYCIA

„Wy też bądźcie gotowi, gdyż o godzinie, której się nie domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie.”

            ZAPOWIEDZI

Izabela Florian z Borówna

Sławomir Bartczak z Kamiennej Góry                       24, 31.07, 07.08.2022r.

Przewielebni Księża, Drodzy Diecezjanie!

Trwamy w okresie wakacji: miesiącach dalekich i bliskich wyjazdów, odpoczynku, zmiany otoczenia. To także czas szczególnych rekolekcji, jakimi są: piesza pielgrzymka legnicka, oazy młodzieżowe i Domowego Kościoła, spotkania charyzmatyczne, pielgrzymki do różnych miejsc w Polsce i na świecie.

W tym czasie refleksji chciałbym zaprosić Was do udziału w dwóch wydarzeniach, które będą miały miejsce w Centrum Formacji Ewangelizacyjnej „Dom Słowa” w Legnicy, które mieści się w budynku, gdzie do tej pory odbywała się formacja alumnów Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Legnickiej.

W dniach 2-4 września br. zapraszam na kurs „Ewangelizacja w odnowionej parafii” prowadzony przez ks. Jana Kruczyńskiego. Rekolekcje są skierowane zarówno do wszystkich kapłanów jak i osób świeckich, którzy kochają albo pragną pokochać Słowo Boże i kierować się Nim w swoim życiu. Kurs ten będzie mógł przyczynić się do zawiązywania Domowych Kręgów Biblijnych w naszych środowiskach i miejscach posługiwania.

Druga propozycja jest adresowana do rodziców, którzy stracili dziecko w różnych okolicznościach: w wyniku poronienia, martwego urodzenia, wypadku, choroby, samobójstwa czy morderstwa. Rekolekcje organizowane są dla nich po to, by nie pozostawali sami z tą tragedią, by mogli wspólnie z innymi rodzicami po stracie, przeżyć żałobę, porozmawiać, podzielić się swoim bólem. To czas na modlitwę, rozmowy z psychologami i kapłanami. Rekolekcje odbędą się pod hasłem „Ja jestem z wami” w dniach 23-25 września br. w Legnicy. Mam nadzieję, że możliwość formacji duchowej oraz wspólne spotkanie przyczynią się do pogłębienia relacji z Jezusem Chrystusem, od którego jesteśmy w stanie otrzymać moc uzdrowienia przemieniającą serce człowieka, odnawiającą nasze parafię i naszą diecezję.

Z pasterskim błogosławieństwem

       † Andrzej Siemieniewski Biskup Legnicki