OGŁOSZENIA PARAFIALNE

26.06.2022r.

XIII Niedziela Zwykła. Dzisiaj zbieramy tacę inwestycyjną.

Dziękuję za wspólne przeżycie oktawy Bożego Ciała i odpustu parafialnego. Dziękuję za wszystkie przygotowania do uroczystości. Dziękuję panom kościelnym, pani organistce, służbie liturgicznej, paniom za przygotowanie kwiatów do ołtarzy. Dziękuję pani katechetce i dzieciom za udział w liturgii i dziewczynkom za sypanie kwiatków na procesjach. Dziękuję za upieczenie ciast na odpust. Dziękuję Karczmie Kamienna za przygotowanie posiłku i paniom za obsługę stołu. Serdeczne Bóg zapłać za każde zaangażowanie.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

  • we wtorek – św. Ireneusza, biskupa i męczennika
  • w środę – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła – Głównych Patronów Diecezji. Msza św. w Borównie o 9.00 i w Czarnym Borze o 16.00. W Kamiennej Górze odpust o 18.00

Pierwszy piątek miesiąca: odwiedziny chorych od godziny 9.00, od 17.00 adoracja i okazja do spowiedzi św.

Od piątku – przez cały lipiec będziemy modlić się odmawiając litanię do Krwi Chrystusa -10 minut przed Mszą św.

W sobotę w Borównie o godzinie 16.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Możemy wpisywać do zeszytu intencje do wspólnej modlitwy.

W następną niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca.

10 lipca będzie Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. Z Krzeszowa pielgrzymi wyruszą autokarem. Można zapisać się u Księdza Kustosza – tel. 882 675 604. Informacja na tablicy ogłoszeń.

Dzieciom i młodzieży życzę udanych wakacji. Zachęcam by były to wakacje z Panem Bogiem przez udział w niedzielnej Mszy św. oraz codzienna modlitwę osobistą. Niech Pan pomoże wam spotkać się z Nim w przyrodzie i drugim człowieku. Przypominam o ubieraniu odpowiedniego stroju do kościoła.

O sprzątanie kościoła proszę narzeczonych z rodziną.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Dzisiaj odbywa się w kościołach zbiórka  na świętopietrze, czyli na posługę apostolską i charytatywną Ojca Świętego. Świętopietrze, czyli Denar św. Piotra, to ofiara wnoszona przez kraje katolickie na rzecz Stolicy Apostolskiej. Na ten cel przy wyjściu z kościoła możemy złożyć ofiarę do puszki.

SŁOWO ŻYCIA

Trzeba porzucić wszystko, aby iść za Jezusem.

ZAPOWIEDZI

Alicja Olejnicka z Czarnego Boru

Roman Malinowski z Czarnego Boru                                   19, 26.06, 03.07.2022r