29.05.2022r.

Wniebowstąpienie Pańskie. Na sumie będzie poświęcenie i wręczenie dzieciom pamiątkowych obrazków komunijnych.

Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i wspólne przeżycie wizytacji kanonicznej Księdza Biskupa Andrzeja Siemieniewskiego w naszej Parafii. Bóg zapłać.

• we wtorek – Nawiedzenie NMP, święto
  • w środę – św. Justyna, męczennika. Dzień Dziecka
  • w czwartek – NMP Łaskawej – będzie to 25-lecie wizyty Jana Pawła II w Legnicy oraz 25-lecie koronacji ikony Matki Bożej Łaskawej z Krzeszowa.
  • w piątek – Świętych Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy
  • w następna niedzielę – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Dziękuję za wszystkie przygotowania do uroczystej I Komunii św. Rodzice dzieci komunijnych ufundowali dla naszej Parafii ornaty: biały i czerwony. Te ornaty były już użyte na Mszy św. z Biskupem oraz na I Komunii św. Bóg zapłać.

Z racji trwającego Białego Tygodnia nabożeństwa majowe a od środy czerwcowe będą po Mszy św.

Klasy czwarte przed Rocznicą I Komunii św. będą miały próbę we wtorek i czwartek o godzinie 16.00.

W piątek spowiedź o 16.30. Rodziców dzieci rocznicowych proszę o sprzątanie kościoła w sobotę o godzinie 9.00.

W następną niedzielę na sumie o godzinie 12.00 będzie Rocznica I Komunii św.

Pierwszy piątek miesiąca: odwiedziny chorych od godziny 9.00, od 16.30 adoracja i okazja do spowiedzi św.

W sobotę w Borównie o godzinie 17.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Możemy wpisywać do zeszytu intencje do wspólnej modlitwy.

Od piątku trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

W ramach przeżywanego jubileuszu 30-lecia ustanowienia naszej diecezji Biskup Legnicki Andrzej Siemieniewski zaprasza 4 czerwca 2022 roku wszystkie wspólnoty, ruchy, stowarzyszenia, grupy modlitewne na „Czuwanie w Wigilię Zesłania Ducha Świętego” do Bazyliki Mniejszej Wniebowzięcia NMP w Krzeszowie.

W następną niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca.

W następną niedzielę będzie zbiórka ofiar do puszek na pomoc Ukrainie. Ofiary przekażemy na ręce siostry Jonaszy, która ma przyjechać do nas z okazji beatyfikacji 10 Sióstr Elżbietanek – Siostry M. Paschalis Jahn i Dziewięciu Towarzyszek. Uroczystość ta będzie we Wrocławiu 11 czerwca.

Siostra Jonasz będzie u nas w następną niedziele. Po następnej niedzieli /od 6 czerwca/będziemy też mogli przynosić do salki przed Mszą św. dary żywnościowe o długim terminie ważności, które siostra zabierze 14 czerwca – wracając do Czarnomorska.

Jezus został uniesiony do nieba.

Natalia Prokopowicz z Kamiennej Góry

Robert Poręba z Borówna                                        22, 29.05, 05.05.2022r.