15.05.2022r.

V Niedziela Wielkanocna.

• w poniedziałek – św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski

Nabożeństwa majowe w Czarnym Borze w tygodniu o godzinie 17.30, w Grzędach w tygodniu nabożeństwo majowe o 17.00 i w Borównie o 17.00. W niedziele nabożeństwa 15 min. przed Mszą św.

W czwartek nabożeństwo o 16.30 i Msza św. o 17.00.

W środę po Mszy św. spotkanie z dziećmi klas czwartych.

Dzieci komunijne będą miały swoje spotkania: we wtorek o godzinie 15.30 – klasa A i o 16.30 – klasa B.

W piątek po Mszy św. spotkanie z kandydatami do bierzmowania, zapraszam także świadków bierzmowania na próbę.

Dwóch diakonów Wyższego Seminarium Duchownego w Legnicy: Krzysztof Borysiewicz
i Artur Jaguszczak rozpoczynają od 14 maja swoje rekolekcje przed przyjęciem święceń prezbiteratu, które odbędą się 21 maja (sobota) o godz. 12.00 w katedrze legnickiej. Pamiętajmy w modlitwy o diakonach wypraszając dla nich wszelkie potrzebne łaski na drodze kapłańskiego życia.

Policja apeluje szczególnie do osób starszych o ostrożność, gdyż wciąż pojawiają się osoby oszukujące i wyłudzające pieniądze podające się za wnuczka, policjanta czy też pracownika jakiejś instytucji. Bądźmy czujni i roztropni.

Dziękuję panu Mariuszowi Wiatrowi za wykonane prace porządkowe na cmentarzu w Borównie. Bardzo proszę wszystkich o dbanie o porządek na tym miejscu świętym. Jeśli ktoś buduje pomnik to proszę, aby osobiście dopilnować by wynajęta firma nie pozostawiała na cmentarzu żadnego bałaganu i pozostałości po starym nagrobku.

Ktoś zdewastował drzwi do toalety przy kościele w Borównie. Proszę o czujność i obserwację terenu, aby takie rzeczy się nie zdarzały.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Ks. Krzysztof Stąpor wysłał jeszcze dla nas książeczki o Eucharystii i Matce Bożej, które możemy otrzymać po Mszy św.

Minął czas pandemii i możemy powrócić do zwyczaju błogosławienia małych dzieci na zakończenie Mszy św.

Miłujcie się wzajemnie jak Ja was umiłowałem.

Natalia Kożuch z Czarnego Boru

Marcin Sosialuk z Boguszowa – Gorce                    08, 15, 22.05.2022r.

PLAN WIZYTACJI KANONICZNEJ

W PARAFII NAJŚWIETSZEGO SERCA PANA JEZUSA W CZARNYM BORZE

26.05.2022r.

godz. 10.00 –  wizyta w Zakładzie dla Uzależnionych