OGŁOSZENIA PARAFIALNE

01.05.2022r.

III Niedziela Wielkanocna. Niedziela Biblijna. Niedziela adoracyjna. Zmiana tajemnic Żywego Różańca.

Wczoraj w Bazylice Mniejszej pw. Świętych Erazma i Pankracego w Jeleniej GórzeBiskup Legnicki Andrzej Siemieniewski wręczył jubileuszowe „Medale 30-lecia Diecezji Legnickiej” osobom zaangażowanym w życie naszego Kościoła lokalnego oraz wskazanym do odznaczenia przez Księży Proboszczów parafii z rejonu jeleniogórsko-kamiennogórskiego. Z naszej parafii takie odznaczenie otrzymał pan Jarosław Janik, któremu bardzo dziękuję za wszelkie dobro i gratuluję zaszczytnego wyróżnienia.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

  • w poniedziałek – św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła
  • we wtorek – Uroczystość NMP Królowej Polski, Głównej Patronki Polski. Msze św. według porządku niedzielnego
  • w środę – św. Floriana, męczennika
  • w piątek – Świętych Apostołów Filipa i Jakuba, święto

Nabożeństwa majowe w Czarnym Borze w tygodniu o godzinie 17.30, w Grzędach w tygodniu nabożeństwo majowe o 17.00 i w Borównie o 17.00. W niedziele nabożeństwa 15 min. przed Mszą św.

W poniedziałek o 17.00 w salce spotkanie Koła Radia Maryja, ofiary na tacę w tym dniu są na wsparcie działalności Radia Maryja i Telewizji Trwam.

Pierwszy piątek miesiąca: odwiedziny chorych od godziny 9.00, od 17.00 adoracja i okazja do spowiedzi św.

Piątek po Mszy św. spotkanie z kandydatami do bierzmowania.

W sobotę w Borównie o godzinie 17.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP połączone z nabożeństwem majowym. Możemy wpisywać do zeszytu intencje do wspólnej modlitwy.

Biskup Legnicki zwrócił się z prośbą do wszystkich Diecezjan: W najbliższą środę, 4 maja 2022 roku rozpocznie się tegoroczna matura, a w dniach od 24 do 26 maja br. odbędą się egzaminy ósmoklasisty. Módlmy się wspólnie o dary Ducha Świętego na czas egzaminów maturalnych oraz o światło i potrzebne łaski w rozeznawaniu powołania oraz dokonywania ważnych życiowych wyborów. W sposób szczególny prośmy o pokój serca w tym trudnym czasie, w jakim tegoroczni maturzyści i ósmoklasiści podejmują egzaminacyjne wyzwania.

Dziękuję za rozebranie dekoracji świątecznej.

O sprzątanie kościoła w sobotę o godzinie 9.00 proszę mieszkańców ul.Kolejowej.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

SŁOWO ŻYCIA

Zmartwychwstały Jezus ukazuje się Apostołom.

ZAPOWIEDZI

Ewelina Szoda z Krzeszowa

Adam Karczewski z Grząd                 17, 24.04, 01,05.2022r.