20.03.2022r.

III Niedziela Wielkiego Postu.

Z ofiar do puszek na Dzieło Pomocy „Ad gentes” przekazaliśmy dla polskich misjonarzy 1460 zł. Bóg zapłać.

W piątek – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego (25 marca). Msze św. będą: w Borównie o 9.00 /po Mszy św. Droga Krzyżowa/, w Grzędach o 16.00/po Mszy św. Droga Krzyżowa/ i w Czarnym Borze o 18.00 /Droga Krzyżowa o 17.30/. W tym dniu podczas celebracji pokutnej o godz. 17.00 w Bazylice św. Piotra, Papież Franciszek poświęci Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi. Tego aktu w tym samym dniu w Fatimie dokona Kardynał Konrad Krajewski. Trwając w jedności z Ojcem Świętym Biskup Legnicki zachęca do poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi we wszystkich parafiach naszej diecezji na zakończenie wieczornej Mszy świętej w uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

Gorzkie Żale w niedziele: Czarny Bór o 16.00, Borówno po Mszy św., Grzędy o 10.00.

Na Gorzkich Żalach będzie zbierana taca na kwiaty do Bożego Grobu i dekoracje świąteczne.

Zachęcam do wspólnego, modlitewnego rozważania Męki Pańskiej.

W Grzędach ofiary na kwiaty można składać u sołtysa i u p. Wandy Jawor.

Dzieci klas trzecich zapraszam do kościoła we wtorek na godzinę 16.00 na katechezę przygotowującą do spowiedzi i I Komunii św.

W ramach przygotowania do bierzmowania zapraszam klasy ósme i pierwsze ponadpodstawowe w piątek na Drogę Krzyżową, Mszę św. i spotkanie.

W następną niedzielę rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi o. Józef Wnęk, redemptorysta. Program rekolekcji jest wywieszony na tablicy ogłoszeń. W ostatnim dniu rekolekcji złożymy ofiary dla rekolekcjonisty. Sprawę rekolekcji – naszych świętych ćwiczeń duchowych oraz ojca rekolekcjonistę powierzam Waszej modlitwie.

Dziękuje za składane ofiary na spłacenie zadłużenia remontowego oraz na trwający już remont kościoła w Borównie.

Zachęcam do przygotowania palm na konkurs. 3 kategorie: indywidualne, dzieci szkolne i instytucje. Palmy należy dostarczyć do kościoła 8 kwietnia a rozstrzygniecie konkursu będzie w Niedzielę Palmową o godzinie 13.00. Szczegóły na plakacie.

Planowana na dzisiaj zbiórka ofiar do puszek na pomoc uchodźcom z Ukrainy została przeniesiona w całej diecezji na Niedzielę Palmową /10 kwietnia/.

O sprzątanie kościoła w sobotę o 9.00 proszę mieszkańców ul. Głównej 34, 34a, 35, 35a, 37

Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Na stoliku są wielkanocne świece Caritas: większe po 12 zł. mniejsze po 6 zł. – dochód przeznaczony na dzieła Caritas.

„Jeśli się nie nawrócicie, wszyscy podobnie zginiecie.”

Rekolekcje parafialne Czarny Bór 27.03 – 30.03.2022r.

Prowadzi o. Józef Wnęk, redemptorysta

Sobota          18.00 – Msza św. z nauką ogólną

Niedziela      Czarny Bór 7.30 i 12.00 – Msza św. z nauką ogólną

Borówno 9.00 – Msza św. z nauką ogólną

Grzędy 10.30 – Msza św. z nauką ogólną

Czarny Bór – 16.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

Poniedziałek           Czarny Bór 8.00 i 18.00 – Msza św. z nauką ogólną

Borówno 9.00 – Msza św. z nauką ogólną

15.00 – nauka dla dzieci

Grzędy 16.30 – Msza św. z nauką ogólną

19.00 – nauka dla młodzieży /klasy 7, 8 i starsi/

10.00 – odwiedziny chorych Borówno

Wtorek                     Czarny Bór 8.30 i 17.30 – Msza św. z nauką ogólną

Borówno 9.30 – Msza św. z nauką ogólną

Grzędy 16.30 – Msza św. z nauką ogólną

Spowiedź – Czarny Bór 8.00  i 16.00

Borówno 9.15

Grzędy 16.00

19.00 – Szpital spowiedź i Msza św.

Środa                         Czarny Bór 8.00 i 18.00 – Msza św. z nauką kończącą rekolekcje

Borówno 9.00 – Msza św. z nauką kończącą rekolekcje

15.00 – nauka dla dzieci

Grzędy 16.30 – Msza św. z nauką kończącą rekolekcje

19.00 – nauka dla młodzieży /klasy 7, 8 i starsi/

10.00 – Odwiedziny chorych Grzędy i Czarny Bór

Niech Pan napełni serca Rekolekcjonistów darami Ducha Świętego i pobłogosławi wszystkim Parafianom na owocne przeżycie tego czasu.