OGŁOSZENIA PARAFIALNE

13.03.2022r.

II Niedziela Wielkiego Postu. „Dzień modlitwy, postu i solidarności z Misjonarzami”. Tego dnia wspieramy polskich misjonarzy poprzez składanie ofiar do puszek na Dzieło Pomocy „Ad gentes”.

Dzisiaj – 13 marca obchodzimy 9 rocznicę wyboru Papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Pamiętajmy o modlitwie w intencji Ojca Świętego i całego Kościoła.

Nabożeństwa wielkopostne:

Droga Krzyżowa w piątki: Czarny Bór o 17.30, Borówno o 16.30 i Grzędy o 16.30.

Gorzkie Żale w niedziele: Czarny Bór o 16.00, Borówno po Mszy św., Grzędy o 10.00.

Na Gorzkich Żalach będzie zbierana taca na kwiaty do Bożego Grobu i dekoracje świąteczne.

Zachęcam do wspólnego, modlitewnego rozważania Męki Pańskiej.

W poniedziałek i w czwartek od godziny 17.00 do 18.00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa w i uproszenia pokoju dla Ukrainy. W tym czasie okazja do spowiedzi św.

Dzieci klas trzecich zapraszam do kościoła we wtorek na godzinę 16.00 na katechezę przygotowującą do spowiedzi i I Komunii św.

W ramach przygotowania do bierzmowania zapraszam klasy ósme w piątek na Drogę Krzyżową, Mszę św. i spotkanie.

W sobotę będzie Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP, który jest patronem diecezji legnickiej oraz Wyższego Seminarium Duchownego w Legnicy. Z tej okazji Msza św. w sobotę o godzinie 9.00.Jest to również pierwsza rocznica podniesienia do rangi Sanktuarium Diecezjalnego kościoła brackiego pw. św. Józefa w Krzeszowie. W tym dniu rozpoczniemy kolejny „Tydzień Modlitw o Ochronę Życia”, który zakończy się w doroczny Dzień Świętości Życia, przypadający w uroczystość Zwiastowania NMP (25 marca).

Dziękuje za składane ofiary na spłacenie zadłużenia remontowego oraz na trwający już remont kościoła w Borównie.

W kościele w Borównie wykonano już oczyszczenie strychu, usunięcie szlaki, wzmocnienie belek stropowych oraz docieplenie stropu wełną mineralną. Wykonane prace kosztowały 32.200 zł. W gablotce jest kilka zdjęć ze strychu pokazujących stan przed i po remoncie. Trwa budowa rusztowania do remontu wieży, który będzie kosztował 110 tyś. zł.

Zachęcam do przygotowania palm na konkurs. 3 kategorie: indywidualne, dzieci szkolne i instytucje. Palmy należy dostarczyć do kościoła 8 kwietnia a rozstrzygniecie konkursu będzie w Niedzielę Palmową o godzinie 13.00. Szczegóły na plakacie.

Caritas dziękuje za udzieloną pomoc dla Ukraińców w czasie zbiórki do puszek i jednocześnie systematyczne wspieranie działań w niesieniu pomocy, która będzie potrzebna przez dłuższy czas. Na pomoc uchodźcom będzie zbiórka ofiar do puszek w następną niedzielę.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na cele kościelne.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

SŁOWO ŻYCIA

Przemienienie Pańskie.