06.03.2022r.

I Niedziela Wielkiego Postu. Niedziela adoracyjna. Zmiana tajemnic Żywego Różańca.

Nabożeństwa wielkopostne:

Droga Krzyżowa w piątki: Czarny Bór o 17.30, Borówno o 16.30 i Grzędy o 16.30.

Gorzkie Żale w niedziele: Czarny Bór o 16.00, Borówno po Mszy św., Grzędy o 10.00.

Na Gorzkich Żalach będzie zbierana taca na kwiaty do Bożego Grobu i dekoracje świąteczne.

Zachęcam do wspólnego, modlitewnego rozważania Męki Pańskiej.

W poniedziałek i w czwartek od godziny 17.00 do 18.00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa w i uproszenia pokoju dla Ukrainy. W tym czasie okazja do spowiedzi św.

W poniedziałek adorację poprowadzi Koła Radia Maryja, o 17.30 modlitwa różańcowa, ofiary na tacę w tym dniu są na wsparcie działalności Radia Maryja i Telewizji Trwam.

W poniedziałek (7 marca) przypada 5. rocznica odejścia do Domu Ojca pierwszego Biskupa Legnickiego Tadeusza Rybaka.

Dzieci klas trzecich zapraszam do kościoła we wtorek na godzinę 16.00 na katechezę przygotowującą do spowiedzi i I Komunii św.

W ramach przygotowania do bierzmowania zapraszam klasy pierwsze ponadpodstawowe w piątek na Mszę św. i spotkanie.

Za tydzień – 2 Niedziela Wielkiego Postu przeżywana będzie w Polsce jako „Dzień modlitwy, postu i solidarności z Misjonarzami”. Tego dnia wspieramy polskich misjonarzy poprzez składanie ofiar do puszek na Dzieło Pomocy „Ad gentes”.

Na pomoc dla Ukraińców w ubiegłą niedzielę i w środę zebraliśmy 8610 zł. Bóg zapłać.

Siostra Jonasza dziękuje za wszystkie modlitwy, złożone dary i ofiary, z którymi pojechała do Czarnomorska na Ukrainę.

Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będą od 27 do 30 marca.

Dziękuje za składane ofiary na spłacenie zadłużenia remontowego oraz na trwający już remont kościoła w Borównie.

O sprzątanie kościoła w sobotę o 9.00 proszę mieszkańców ul. Głównej 29,31,33

Jezus przebywał w Duchu Świętym na pustyni i był kuszony.