27.02.2022r.

VIII Niedziela Zwykła. Dzisiaj zbieramy tacę inwestycyjną. Dziękuję za składane ofiary na remont.

• Środa Popielcowa – rozpoczniemy czas Wielkiego Postu. Msze św. z posypaniem popiołem będą: w Czarnym Borze o 7.30 i 18.00, w Borównie o 9.00 i w Grzędach o 16.30. Środa Popielcowa jest obowiązującym dniem pokuty, który należy zachować w całym Kościele przez wstrzemięźliwość i post. W tym roku będzie ona dniem postu i modlitwy w intencji pokoju na Ukrainie według słów Papieża Franciszka: „Zachęcam wszystkich, aby najbliższa środa 2 marca, Środa Popielcowa, była dniem postu w intencji pokoju. Zachęcam szczególnie osoby wierzące, aby tego dnia intensywnie poświęciły się modlitwie i postowi. Niech Królowa Pokoju zachowa świat od szaleństwa wojny”
  • w piątek św. Kazimierza, królewicza, święto

W dniach 27 lutego-5 marca br. będziemy obchodzili 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

We wtorek 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.
Niech tego dnia towarzyszy nam pamięć i modlitwa za bohaterów naszej Ojczyzny.

Nabożeństwa wielkopostne:

Droga Krzyżowa w piątki: Czarny Bór o 17.30, Borówno o 16.30 i Grzędy o 16.30.

Gorzkie Żale w niedziele: Czarny Bór o 16.00, Borówno po Mszy św., Grzędy o 10.00.

Na Gorzkich Żalach będzie zbierana taca na kwiaty do Bożego Grobu i dekoracje świąteczne.

Zachęcam do wspólnego, modlitewnego rozważania Męki Pańskiej.

Dzieci klas trzecich zapraszam do kościoła we wtorek na godzinę 16.00 na katechezę przygotowującą do spowiedzi i I Komunii św.

W ramach przygotowania do bierzmowania zapraszam klasy ósme w piątek na Mszę św. i spotkanie.

Pierwszy piątek miesiąca: odwiedziny chorych od godziny 9.00, od 17.00 okazja do spowiedzi św.

W sobotę w Borównie o godzinie 16.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Możemy wpisywać do zeszytu intencje do wspólnej modlitwy.

W następną niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca.

Dziękuję mieszkańcom Grząd, w imieniu których pani Zofia Bąk przekazała z kasy kościelnej 2,5 tyś, zł. na badania konserwatorskie kościoła w Grzędach. Pozostały tysiąc zł. uzupełnimy z tacy inwestycyjnej.

W kościele w Borównie usunięto szlakę ze stropu i teraz będzie wykonane wzmocnienie uszkodzonych belek stropowych.

Biskup Legnicki Andrzej Siemieniewski wystosował komunikat, w którym ogłasza zbiórkę pieniężną do puszek na rzecz uchodźców wojennych z Ukrainy w najbliższą niedzielę (27 lutego) oraz w Środę Popielcową (2 marca). Biskup prosi również o gorącą modlitwę w intencji pokoju.

W poniedziałek i w czwartek od godziny 17.00 do 18.00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa w i uproszenia pokoju dla Ukrainy. W tym czasie okazja do spowiedzi św.

Na pomoc Ukraińcom możemy przynosić medyczne środki opatrunkowe pierwszej pomocy/bandaże, gaziki, opatrunki, plastry, koce termiczne, środki dezynfekcyjne itp., baterie, latarki/, które s. Jonasza zabierze na Ukrainę. Zbiórka w salce przed i po Mszy św. – do wtorku włącznie.

Kto by zdecydował się przyjąć uchodźców z Ukrainy może to zgłosić na stronie Caritas Legnicka, możemy też złożyć taką deklarację w zakrystii podając adres, tel i ilość osób, które możemy przyjąć.

Caritas Diecezji Legnickiej zwraca się z prośbą o przekazywanie 1% podatku na pomoc potrzebującym.  KRS 0000221535. Ulotka na ten temat jest wywieszona w gablotce i do wzięcia na stoliku.

Dziękuję za sprzątanie kościoła.

SŁOWO ŻYCIA : „Z obfitości serca mówią usta.”