OGŁOSZENIA PARAFIALNE

20.02.2022r.

VII Niedziela Zwykła.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

  • we wtorek – katedry św. Piotra Apostoła, święto
  • w środę – św. Polikarpa, biskupa i męczennika

Dzieci klas trzecich zapraszam do kościoła we wtorek na godzinę 16.00 na katechezę przygotowującą do spowiedzi i I Komunii św.

W środę po Mszy św. spotkanie biblijne.

W ramach przygotowania do bierzmowania zapraszam klasy pierwsze ponadpodstawowe w piątek na Mszę św. i spotkanie.

Za tydzień będziemy zbierać tacę inwestycyjną.

Czarny Bór. Mamy w dalszym ciągu zadłużenie remontowe na kwotę 22 tyś. zł. i przy bieżących wydatkach trudno zaoszczędzić na spłatę. Dlatego zwracam się z prośbą o pomoc do tych, którzy mają takie możliwości, aby wpłacić na ten cel po 200 zł. Ufam, że wtedy uda nam się wywiązać ze zobowiązań.

W minionym tygodniu wykonaliśmy ocieplenie strychu plebanii, co kosztowało 7,5 tyś. zł.

Borówno. W tym tygodniu rozpoczniemy prace przy odciążeniu stropu kościoła w Borównie. Jest to pilne zalecenie z ostatniego przeglądu budowlanego. Musimy rozebrać część dachu i usunąć szlakę znajdującą się na stropie. Koszt tego zadania zostanie ustalony po przystąpieniu do prac i będzie uzależniony od ilości znajdującej się tam szlaki oraz faktycznego stanu belek stropowych. Kolejnym etapem będzie remont wieży kościoła, który został wyceniony na 120 tyś. zł. – na to zadanie staramy się o dotację z Gminy Czarny Bór oraz Powiatu Wałbrzyskiego. Możemy otrzymać około połowy potrzebnych pieniędzy, resztę musimy zorganizować we własnym zakresie. Zamówiliśmy też u stolarza nowe drzwi wejściowe do zakrystii, które mają kosztować ok 10 tyś. zł. Dlatego zwracam się z prośbą o składanie ofiar po 500 zł. od rodziny na realizację zaplanowanych, koniecznych remontów.

Grzędy. Dla kościoła w Grzędach wykonaliśmy badania stratygraficzne, które są podstawą do starania się u konserwatora o pozwolenie na malowanie. W tym tygodniu mamy już otrzymać zamówione opracowanie, które będzie kosztowało 3,5 tyś. zł.

Caritas Diecezji Legnickiej zwraca się z prośbą o przekazywanie 1% podatku na pomoc potrzebującym.  KRS 0000221535. Ulotka na ten temat jest wywieszona w gablotce i do wzięcia na stoliku.

Biskup Legnicki Andrzej Siemieniewski prosi o wzmożoną modlitwę w intencji pokoju
na Ukrainie.
Ksiądz Biskup zachęca, aby podczas każdej Eucharystii dodać w modlitwie wiernych wezwanie o pokój oraz w najbliższym czasie po zakończeniu każdej Mszy świętej odśpiewać suplikacje „Święty Boże, Święty Mocny” w postawie klęczącej.

O sprzątanie kościoła w sobotę o 9.00 proszę mieszkańców ul. Głównej 16a,16b

Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

SŁOWO ŻYCIA

Przykazanie miłości nieprzyjaciół.