OGŁOSZENIA PARAFIALNE

09.01.2022r.

Chrzest Pański.

W tym roku z powodu pandemii nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej – kolędy. Będą dodatkowe Msze św., w intencji zaproszonych rodzin, w czasie których poświecimy przyniesioną przez każdego wodę. Otrzymamy wówczas broszurki z tekstami liturgii domowej i w rodzinnej modlitwie dokona się pobłogosławienie mieszkań. Na stoliku będą broszurki i obrazki kolędowe a w czasie Mszy św. na tacę będziemy mogli złożyć okazjonalną ofiarę kolędową przeznaczoną na utrzymanie kapłana, Parafii, Seminarium i Kurii. Na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej są podane terminy Mszy św. kolędowych dla mieszkańców z poszczególnych miejscowości, ulic i numerów domów.

W kolejnych tygodniach Msze św. kolędowe w intencji zaproszonych rodzin będą o godzinie 17.00 w następującym porządku:

10 stycznia – w poniedziałek  – Grzędy Górne

11 stycznia –  we wtorek – ul. Słoneczna i Wesoła

12 stycznia – w środę – ul. Parkowa, Polna, Sportowa, Zamkowa, Wałbrzyska, Boczna

13 stycznia – w czwartek – ul. Brzozowa, Jarzębinowa, Kwiatowa, Malinowa, Świerkowa, Jasna,

                                                 Krótka, Leśna

14 stycznia – w piątek – ul. Górnicza, Kolejowa, Kamiennogórska, Nadrzeczna

17 stycznia – w poniedziałek – ul. Główna

18 stycznia – we wtorek – ul. Skalników 1, 2, 3, 4

19 stycznia – w środę – ul. Skalników 6, 7, 8, 9, 10

20 stycznia – w czwartek – ul. Skalników 11, 12, 13, 14, 15

Msze św. Od poniedziałku do piątku będą o 8.00 rano i wieczorem Msze kolędowe o 17.00. W sobotę Msza św. niedzielna o 18.00.

W sobotę 15 stycznia o godzinie 19.00 w Krzeszowie odbędzie się koncert kolęd i pastorałek rodziny Pośpieszalskich. Bilety dostępne na stronie internetowej i w Biurze obsługi Pielgrzyma. Szczegóły na plakacie.

W następną niedzielę w Krzeszowie odbędzie się Spotkanie Opłatkowe Rodziny Radia Maryja. Rozpoczęcie Mszą św. o 12.00 i zakończenie po Koronce do Miłosierdzia Bożego. Program na plakacie.

Kolejny cykl nauk przedmałżeńskich odbędzie się w Krzeszowie w dniach: 5 i 12.02 oraz 5.03.2022r. Wszelkie informacje na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii w Krzeszowie.

W kościele w Borównie mieliśmy awarię z wodą gruntową, która z powodu uszkodzenia rury drenażowej napływała do dolnej kaplicy. Dzięki ofiarnej pracy parafian udało się to naprawić. Panowie Mirosław Bodziony i Andrzej Stąpor podjęli się działania i wiele godzin poświęcili, aby rozwiązać problem. W ratowanie kościoła włączyli się również panowie: Bogdan Czajor, Mariusz Wiatr, Grzegorz Kuflowski i Bartłomiej Mrozowski a wszystkiego gospodarskim okiem doglądał Paweł Janor. Bóg zapłać za okazaną pomoc i wykonane prace.

O sprzątanie kościoła w sobotę o 9.00 proszę teraz mieszkańców ul. Głównej 14,15,17,21,21a,21b

Zachęcam do lektury prasy katolickiej – od tego tygodnia zarówno Niedziela jak i Gość Niedzielny są nowej cenie  – po 8 zł.

SŁOWO ŻYCIA

„Ty jesteś moim Synem umiłowanym, w Tobie mam upodobanie.”

ZAPOWIEDZI

Katarzyna Adamczak z Boguszowa – Gorce /wcześniej z Czarnego Boru/

Sylwester Tobiasz z Sędzisławia                                                                  09, 16, 23.01.2022r.