02.01.2022r.

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim. Niedziela adoracyjna. Zmiana tajemnic Żywego Różańca.

• w czwartek – Objawienie Pańskie. Msze św. według porządku niedzielnego. Poświęcenie kadzidła i kredy
  • za tydzień – Chrzest Pański

W poniedziałek w Czarnym Borze Mszy św. nie będzie, będzie w Borównie o 17.00.

Pierwszy piątek miesiąca: odwiedziny chorych od godziny 9.00, od 17.00 adoracja i okazja do spowiedzi św.

W sobotę w Borównie o godzinie 16.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Możemy wpisywać do zeszytu intencje do wspólnej modlitwy.

W tym roku z powodu pandemii nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej – kolędy. Będą dodatkowe Msze św., w intencji zaproszonych rodzin, w czasie których poświecimy przyniesioną przez każdego wodę. Otrzymamy wówczas broszurki z tekstami liturgii domowej i w rodzinnej modlitwie dokona się pobłogosławienie mieszkań. Na stoliku będą broszurki i obrazki kolędowe a w czasie Mszy św. na tacę będziemy mogli złożyć okazjonalną ofiarę kolędową przeznaczoną na utrzymanie kapłana, Parafii, Seminarium i Kurii. Na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej są podane terminy Mszy św. kolędowych dla mieszkańców z poszczególnych miejscowości, ulic i numerów domów.

W tym tygodniu Msze św. kolędowe w intencji zaproszonych rodzin będą w następującym porządku:

3 stycznia – w poniedziałek – Borowno 1 – 20  /godzina 17.00/

4 stycznia – we wtorek – Borówno 21 – 49 /godzina 17.00/

5 stycznia – w środę – Borówno 50 do końca /godzina 16.30.

8 stycznia – w sobotę  – Grzędy o godzinie 16.00 godzina 16.00/

Dzięki ofiarom składanym przez parafian przy okazji wypominek, opłatków i wszystkich innych, zadłużenie remontowe zmniejszyło się o 25 tyś. zł.  Bóg zapłać. Mamy jeszcze do spłaty 30 tyś. zł.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na cele kościelne.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej – od tego tygodnia zarówno Niedziela jak i Gość Niedzielny są nowej cenie  – po 8 zł.

„Słowo stało się ciałem i zamieszkało między nami.”

Porządek Mszy św. kolędowych.

3 stycznia – w poniedziałek – Borowno 1 – 20  /godzina 17.00/

4 stycznia – we wtorek – Borówno 21 – 49 /godzina 17.00/

5 stycznia – w środę – Borówno 50 do końca /godzina 16.30.

8 stycznia – w sobotę  – Grzędy o godzinie 16.00 godzina 16.00/

W kolejnych tygodniach Msze św. kolędowe w intencji zaproszonych rodzin będą o godzinie 17.00 w następującym porządku:

10 stycznia – w poniedziałek  – Grzędy Górne

11 stycznia –  we wtorek – ul. Słoneczna i Wesoła

12 stycznia – w środę – ul. Parkowa, Polna, Sportowa, Zamkowa, Wałbrzyska, Boczna

13 stycznia – w czwartek – ul. Brzozowa, Jarzębinowa, Kwiatowa, Malinowa, Świerkowa, Jasna,

Krótka, Leśna

14 stycznia – w piątek – ul. Górnicza, Kolejowa, Kamiennogórska, Nadrzeczna