19.12.2021r.

IV Niedziela Adwentu.

• w piątek – Wigilia Bożego Narodzenia – w tym roku tradycyjny post jest wzmocniony tym, że Wigilia przypada w piątek. Po liturgii domowej Pasterki będą: o 21.00 w Borównie, o 22.30 w Grzędach i o 24.00 w Czarnym Borze. Taca z Mszy świętej Pasterskiej jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia (FOŻ)
  • w sobotę – Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św.: w Borównie o 9.00, w Grzędach o 10.30 i w Czarnym Borze o 12.00
  • za tydzień Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Na Mszach św. będzie  obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich

Spowiedź przed Świętami w naszej parafii będzie w poniedziałek 20 grudnia w następującym porządku: do południa w Borównie i w Czarnym Borze o 9.00 i po południu w Grzędach i w Czarnym Borze o 16.00. Po spowiedzi udzielimy komunii św. a Msza św. będzie o godzinie 17.00.

We wtorek 21 grudnia spowiedź w Krzeszowie – z tego powodu wtorek Msza św. będzie o godzinie 19.00.

W poniedziałek /o17.00/ i środę /o 18.00/ ostatnie Roraty. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę złożoną na cele kościelne.

Nadleśnictwu w Kamiennej Górze dziękuję za ofiarowane choinki do naszych kościołów. Dziękuję za zamontowanie i dekorację choinek i proszę o przygotowanie dalszej dekoracji świątecznej.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Opłatki wigilijne możemy nabywać w zakrystii po Mszy św. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczymy na remont kościoła parafialnego. Są do nabycia świece świąteczne po 8 zł.

W salce parafialnej z inicjatywy Rady parafialnej trwa kolejna akcja gromadzenia środków na fundusz remontowy kościoła, Tym razem za ofiarę – cegiełkę możemy nabyć pierniki świąteczne. Zapraszam po Mszy św. do salki.

„Błogosławiona jesteś między niewiastami i błogosławiony jest owoc Twojego łona.”

Życzę wszystkim radosnego przeżywania wielkich tajemnic Boga, który objawia się i przychodzi do nas w Nowonarodzonym Zbawicielu. Niech On napełni nasze serca swoim pokojem, niech umocni naszą wiarę i pomoże w każdym czasie żyć radośnie w basku Jego Ewangelii.