28.11.2021r.

I Niedziela Adwentu. Dzisiaj taca inwestycyjna.

Dziękuję za przygotowanie dekoracji adwentowej i za zmianę obrusów.

W ubiegłą niedzielę na pomoc w kryzysie migracyjnym zebraliśmy do puszek 880 zł. Bóg zapłać.

• we wtorek – św. Andrzeja, Apostoła. Imieniny Biskupa Legnickiego – pamiętajmy o naszym pasterzu w modlitwie
  • w piątek – św. Franciszka Ksawerego, prezbitera
  • w następną niedzielę będziemy modlić się za Kościół na Wschodzie oraz zbierać ofiary do puszki dla tamtejszych chrześcijan

Roraty będziemy odprawiać w poniedziałki, środy i piątki o godzinie 18.00. Zachęcam wszystkich do wspólnej modlitwy. Dzieci proszę o przynoszenie lampionów oraz serduszek z dobrymi uczynkami dla Pana Jezusa.

W poniedziałek po Mszy św. próba chóru.

We wtorek Msza św. o godzinie 15.00.

Chętnych do pogłębiania znajomości Pisma św. zapraszam na spotkanie biblijne w środę po Mszy św.

Kancelaria w czwartek od 16.00.

Pierwszy piątek miesiąca: odwiedziny chorych od godziny 9.00, od 17.00 adoracja i okazja do spowiedzi św.

W ramach przygotowania do bierzmowania zapraszam klasy pierwsze ponadpodstawowe w piątek na Mszę św. i spotkanie.

W sobotę w Borównie o godzinie 16.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Możemy wpisywać do zeszytu intencje do wspólnej modlitwy.

W następną niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca.

O sprzątanie kościoła w sobotę o 9.00 proszę teraz mieszkańców ul. Górniczej 6 7ab, 8ab, 9, 10,11 i ul.  Leśnej

Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Dzisiaj poświęcimy opłatki wigilijne, które po Mszy św. będą wręczane przedstawicielom rodzin. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczymy na remont kościoła parafialnego. Są już do nabycia świece Caritas: małe po 7 zł. i duże po 16 zł. oraz świece kolorowe z rzeźbioną aplikacja po 20 zł.

W salce parafialnej z inicjatywy Rady parafialnej od dzisiaj trwa kolejna akcja gromadzenia środków na fundusz remontowy kościoła, Tym razem za ofiarę – cegiełkę możemy nabyć pierniki świąteczne. Zapraszam po Mszy św. do salki.

Oczekiwanie powtórnego przyjścia Chrystusa.