03.10.2021r.

XXVII Niedziela Zwykła. Poświęcenie różańców na sumie. Zmiana tajemnic Żywego Różańca.

W ubiegłą niedzielę odbyło się liczenie wiernych w kościele – na Mszy św. było 414 osób /12% mieszkańców/ a do komunii przystąpiło 224 osoby /54% z obecnych/. W porównaniu z rokiem 2018 notujemy spadek o 50% liczby osób praktykujących. To bardzo niepokojąca statystyka.

• w poniedziałek – św. Franciszka z Asyżu
  • we wtorek – św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy
  • w czwartek – NMP Różańcowej

Nabożeństwa różańcowe będziemy odprawiamy w następującym porządku:

w Czarnym Borze w dni powszednie o godzinie 17.30, w niedzielę różaniec o 7.00 i o 11.30. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy. W poszczególne dni proszę o prowadzenie modlitwy: w poniedziałek – Koło Radia Maryja, we wtorek klasy 1-3, w środę klasy 4 – 5, w czwartek klasy 6 – 7, w piątek klasy 8, w sobotę – członkowie Żywego Różańca,

w Borównie różaniec o 16.00 a niedziele o 8.30, w Grzędach różaniec o 17.00 a w niedzielę o 10.00

Dziękuję za wpłaty na tegoroczny fundusz remontowy kościoła i plebanii. Do tej pory zebraliśmy 48.300 zł. a jeszcze dużo nam brakuje.

Od dzisiaj możemy nabywać w salce przygotowane słoiki z domowymi przetworami. Przy tej okazji zbieramy ofiary na cele remontowe. Na parafialnej stronie facebookowej prowadzona jest licytacja koszyczków z przetworami. Pamiętajmy, że hojnego dawcę miłuje Bóg. Dziękuję wszystkim za przygotowanie przetworów.

Możemy już zapisywać intencje mszalne na rok 2022. Kancelaria będzie czynna we wtorek i czwartek od godziny 16.00. Jeśli ktoś chce zapisać więcej intencji to bardzo proszę, abyśmy z myślą o swoich bliźnich zaplanować nie tylko niedziele, ale także inne dni tygodnia. Można przygotować zapisane na kartce intencje i podać tylko do zapisania w pobliskich wolnych terminach i odebrać informację w najbliższą niedzielę. W ten sposób unikniemy kolejki w kancelarii.

W ramach przygotowania do bierzmowania zapraszam klasy ósme w piątek na nabożeństwo, Mszę św. i spotkanie.

W najbliższą sobotę będzie Pielgrzymka Dzieci do Krzeszowa. Spotkanie będzie w godzinach od 10.00 do 16.00. Szczegółowy program na tablicy ogłoszeń.

W następną niedzielę 10 października będziemy przeżywać XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się. Tradycyjnie będziemy zbierać ofiary do puszek na stypendia dla młodzieży. Z tej okazji dzieci z naszej szkoły wraz z katechetami przedstawią program papieski, który zaprezentują w niedzielę o godzinie 16.00 w kościele. Zapraszamy.

Pan Paul Niepel z Niemiec jeszcze przed śmiercią przekazał dla kościoła w Borównie chorągiew z Matka Bożą.

Wykonaliśmy okresowe badania instalacji elektrycznych – koszt 1000 zł.

Dziękuję za pranie i zmianę obrusów.

Dziękuję za koszenie trawy i troskę o tereny zielone.

Dziękuję za sprzątanie i przygotowanie prezbiterium do odprawiania Mszy św.

Dziękuję nowożeńcom za sprzątanie kościoła i za świeże kwiaty przy ołtarzach.

O sprzątanie kościoła w sobotę o 9.00 proszę teraz mieszkańców ul. Skalników 12abc.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć różańce – po 15 zł. Są też do nabycia po 5 zł. kalendarze na rok 2022.

„Co Bóg złączył, tego człowiek niech nie rozdziela.”