26.09.2021r.

• w czwartek – św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła
  • w piątek – św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła
  • w sobotę – Świętych Aniołów Stróżów

Pierwszy piątek miesiąca: odwiedziny chorych od godziny 9.00, od 17.00 adoracja i okazja do spowiedzi św.

W ramach przygotowania do bierzmowania zapraszam klasy pierwsze ponadpodstawowe w piątek na Mszę św. i spotkanie.

Nabożeństwa różańcowe będziemy odprawiać od piątku w następującym porządku:

w Czarnym Borze w dni powszednie o godzinie 17.30, w niedzielę różaniec o 7.00 i o 11.30. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy. W poszczególne dni proszę o prowadzenie modlitwy: w poniedziałek – Koło Radia Maryja, we wtorek klasy 1-3, w środę klasy 4 – 5, w czwartek klasy 6 – 7, w piątek klasy 8, w sobotę – członkowie Żywego Różańca,

w Borównie różaniec o 16.00 a niedziele o 8.30, w Grzędach różaniec o 17.00 a w niedzielę o 10.00

W najbliższą sobotę Pielgrzymka Żywego Różańca do Krzeszowa – spotkanie w godzinach od 10.00 do 15.00 – program na plakacie.

W następną niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca.

Dziękuję za wpłaty na tegoroczny fundusz remontowy kościoła i plebanii. Sztukateria na ścianie frontowej jest bardzo słaba i wymaga prac rekonstrukcyjnych.

Z inicjatywy Rady Parafialnej przeprowadzimy akcję sprzedaży przetworów domowych np. dżemy, soki, warzywa itp. Przy zakupie będziemy składać dobrowolną ofiarę – jako cegiełkę na remont kościoła. Osoby, które chciałyby się włączyć w przygotowanie takich słoików, proszę kontaktować się z p. organistką Magdaleną Kawka. Sprzedaż ruszy już w sobotę 2 października i będzie zawsze w salce po Mszy św.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i za świeże kwiaty przy ołtarzach.

O sprzątanie kościoła proszę nowożeńców.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć różańce – po 15 zł., które poświęcimy w niedziele 3 października na Mszy św. o 12.00.

Zazdrość. Zgorszenie.