08.08.2021r.

XIX Niedziela Zwykła.

• w poniedziałek – św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, Patronki Europy, święto
  • we wtorek – św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, święto
  • w środę – św. Klary, dziewicy
  • w sobotę – św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika
  • w niedzielę – Uroczystość Wniebowzięcia NMP. W Krzeszowie Odpust o godzinie 12.00

W piątek w Grzędach Nabożeństwo Fatimskie – o 16.00 różaniec, procesja i Msza św.

Dziękuję za wpłaty na tegoroczny fundusz remontowy kościoła i plebanii.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na cele kościelne.

O sprzątanie kościoła w sobotę o 9.00 proszę teraz mieszkańców ul. Skalników 4ab

Przygotowując się duchowo do beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego zapraszam do lektury książki „Wszystko o Prymasie Tysiąclecia”. Jest też Modlitewnik czcicieli Jana Pawła II – z modlitwami na każdy dzień tygodnia /dobrowolna ofiara/. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

Przy wyjściu z kościoła możemy złożyć swój podpis pod obywatelskim apelem o zmianę daty obchodów Dnia Ojca z 23 czerwca na 19 marca – tak, aby powiązać ten dzień ze św. Józefem.

Chleb żywy, który zstąpił z nieba.

Magdalena Ważna z Głuszycy

Seweryn Czuba z Borówna               01, 08, 15.08.2021r.