13.06.2021r.

XI Niedziela Zwykła.

Dziękuję za wszelką pomoc w przygotowaniu do Odpustu parafialnego oraz za wspólną modlitwę.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę.

• w poniedziałek – bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika
  • w czwartek – św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika

Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiamy w tygodniu po Mszy św.

Uczniów klas ósmych zapraszam w piątek po Mszy św. na spotkanie dotyczące bierzmowania.

W następną niedzielę – 20 czerwca odbędzie się pielgrzymka mężczyzn i ojców wraz z dziećmi do Świętego Józefa w Krzeszowie. O 12.00 Msza św. później agapa i liczne atrakcje. Szczegóły na plakacie.

Dziękuję za wpłaty na tegoroczny fundusz remontowy. W tym tygodniu rozpoczną się prace przy wymianie pokrycia dachu plebanii i salki.

Przypowieść o ziarnku gorczycy.

Patrycja Rawiak z Czarnego Boru

Krzysztof Pływaczyk z Czarnego Boru                                  30.05, 06, 13.06.2021r.

Patrycja Paluch z Krzeszowa

Dominik Bengowski z Borówna                               06, 13, 20.06.2021r.

Joanna Orzeł z Krzeszowa

Sebastian Trojan z Krzeszowa                                              06, 13, 20.06.2021r.

Katarzyna Kawka z Czarnego Boru

Norbert Szajc z Lipnicy                                             13. 20, 27.06.2021r.

Marta Banasik z Sidziny

Dominik Paterak z Grząd Górnych                                       13. 20, 27.06.2021r.

Odpowiadając na apel Ojca Świętego Franciszka, Kościół w Polsce włącza się w inicjatywę modlitwy w intencji mieszkańców krajów Bliskiego Wschodu, a zwłaszcza Libanu, w związku z wieloma trudnościami, których doświadcza społeczność tego regionu świata.

Zachęcam do modlitwy w każdy piątek czerwca o godz. 15:00.

MODLITWA ZA PRZEŚLADOWANYCH CHRZEŚCIJAN

Boże, poprzez tajemnicze zrządzenie Twej Miłości pozwoliłeś swemu Kościołowi uczestniczyć w cierpieniu Twego Syna, wzmocnij nasze Siostry i Braci, którzy z powodu swej wiary są prześladowani.

Obdarz ich swoją mocą i wytrwałością, aby w każdym ucisku pokładali w Tobie całą swą ufność, a w cierpieniu wiernie świadczyli o Tobie. Podaruj im radość z uczestnictwa w ofierze Chrystusa i obdarz pewnością, że ich imiona są zapisane w Księdze Życia. Daj im siłę do naśladowania Chrystusa, która wesprze ich w dźwiganiu Krzyża, a w utrapieniu ustrzeże ich chrześcijańską wiarę. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.