OGŁOSZENIA PARAFIALNE

30.05.2021r.

Uroczystość Najświętszej Trójcy.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

  • w poniedziałek – Nawiedzenie NMP, święto
  • we wtorek – św. Justyna, męczennika. Dzień Dziecka
  • w środę – NMP Łaskawej
  • w czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Porządek Mszy św. będzie następujący: Borówno 8.00, Grzędy 10.30, Czarny Bór 13.00,po Mszach św. będą procesje. Proszę o przygotowanie ołtarzy: w Borównie: 1 – przy kościele rodziny od nr 42 do 53, 2- Bożena Nowakowska, 3 – Jan Filip i 4 – Maria Fryzowicz. W Grzędach: 1 – przy kościele, 2 –  Wanda Jawor, 3 – Anna Kaczanowska i 4 – przy kapliczce. W Czarnym Borze w stałych miejscach, według dotychczasowej tradycji: 1 – przy bloku nr 9, 2 – Strażacy przy bloku nr 13, 3 – mieszkańcy bloku 14 i 4 – przy kościele mieszkańcy ul Głównej. Proszę też przygotować się do niesienia sztandarów baldachimu i feretronów na procesji. 
  • w sobotę – św. Bonifacego, biskupa i męczennika

Trwa Biały Tydzień dla dzieci komunijnych. Dzieci w białych strojach będą codziennie uczestniczyć we Mszy św. i nabożeństwach. Proszę także na procesję Bożego Ciała przyjść w strojach komunijnych– każdy do kościoła w swojej miejscowości. Dziewczynki komunijne, rocznicowe i młodsze proszę o sypanie kwiatków na procesji.

Dziękuję rodzicom dzieci komunijnych za koszenie trawy, sprzątanie, dekorację i przygotowanie kościoła do uroczystości.

W poniedziałek ostatnie nabożeństwo majowe będzie o godzinie 15.30 i Msza św. o 16.00

W poniedziałek młodzież z naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania w Bazylice NMP w Krzeszowie o godzinie 18.00.

Od wtorku będziemy odprawiać nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa w tygodniu po Mszy św.

Spotkania z dziećmi klas czwartych przygotowujące do rocznicy: klasa 4a we wtorek o 16.00 i klasa 4b w środę o 16.00. Po próbie będzie okazja do spowiedzi św.

Rodziców dzieci rocznicowych proszę o sprzątanie kościoła w piątek po Mszy św.

Rocznica I Komunii Świętej w sobotę: kl. 4a o 10.00 i kl. 4b o 12.00.

W piątek od godziny 9.00 odwiedziny chorych. Od 17.00 adoracja i okazja do spowiedzi. O 17.45 Litania do Serca Pana Jezusa.

W następną niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca.

Odnowiliśmy złocenia na 4 puszkach na Najświętszy Sakrament przeznaczonych do rozdzielania komunii św. – po jednej do Borówna i Grząd i 2 do Czarnego Boru. Koszt 2700 zł. Będzie to dar od dzieci komunijnych, młodzieży bierzmowanej i naszej parafii.

Dziękuję za wpłaty na tegoroczny fundusz remontowy.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

SŁOWO ŻYCIA

Chrzest w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

            ZAPOWIEDZI

Aleksandra Kożuch z Czarnego Boru

Przemysław Grobelny ze Szczawna Zdrój                23, 30.05, 06.06.2021r.

Patrycja Rawiak z Czarnego Boru

Krzysztof Pływaczyk z Czarnego Boru                      30.05, 06, 13.06.2021r.