23.05.2021r.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

Rozpoczynamy ostatni tydzień, w którym możemy wypełnić przykazania kościelne o spowiedzi i komunii św. w czasie wielkanocnym.

• w poniedziałek – NMP, Matki Kościoła, święto
  • w środę – św. Filipa Nereusza, prezbitera. Dzień Matki
  • w czwartek – Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, święto
  • w sobotę – św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy

W poniedziałek o godzinie 10.00 proszę zabrać z kościoła palmy konkursowe – do ponownego wykorzystania mogą być tylko elementy konstrukcyjne.

Nabożeństwa majowe w Czarnym Borze o godzinie 17.30 a w niedziele i święta 15 min. przed Mszą św. W Grzędach w tygodniu nabożeństwo majowe o 18.00 a w Borównie o 17.00.

Spotkania z dziećmi na przygotowaniu do I Komunii św. będą w kościele: klasa 3a – w poniedziałek o 18.40 a klasa 3b – we wtorek również o 18.40.

W środę klasa 3a i 3b przyjdzie do kościoła na 14.30 – próba śpiewu i o 15.00 spowiedź św. dla dzieci i ich rodzin.

Sprzątanie kościoła przed I Komunią św. w czwartek po Mszy św.

Spotkanie z dziećmi klas czwartych na przygotowaniu do Rocznicy I Komunii św. w czwartek: klasa 4a o godzinie 15.00 i klasa 4b o 16.00.

Kandydaci do bierzmowania z klas ponadpodstawowych udadzą się na próbę do Krzeszowa w piątek na godzinę 19.00.

W sobotę od 16.00 okazja do spowiedzi dla kandydatów do bierzmowania, rodziców i świadków.

Proszę zaplanować już przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało. Porządek mszy św. będzie następujący: Borówno 8.00, Grzędy 10.30, Czarny Bór 13.00,po mszach św. będą procesje.

Dziękuję za włączenie się w akcję zbierania elektrośmieci. Przyczyniliśmy się w ten sposób do wsparcia działalności misyjnej.

Dziękuję za pierwsze wpłaty na tegoroczny fundusz remontowy.

Jezus daje Ducha Świętego.

Aleksandra Kożuch z Czarnego Boru

Przemysław Grobelny ze Szczawna Zdrój                23, 30.05, 06.06.2021r.