09.05.2021r.

VI Niedziela Wielkanocna.

• od poniedziałku do środy – Kwartalne dni modlitw o urodzaje
  • w piątek – św. Macieja, Apostoła, święto
  • w następną niedzielę – Uroczystość Wniebowstąpienia

Nabożeństwa majowe w Czarnym Borze o godzinie 17.30 a w niedziele i święta 15 min. przed Mszą św. W Grzędach w tygodniu nabożeństwo majowe o 18.00 a w Borównie o 17.00.

We wtorek adoracja wieczysta w naszej parafii – w kościele parafialnym od godziny 12.00 do 18.00.

Spotkania z dziećmi na przygotowaniu do I Komunii św. będą w kościele: klasa 3a – we wtorek o 18.40 a klasa 3b – w środę również o 18.40.

Kandydatów do bierzmowania z klas ponadpodstawowych zapraszam w czwartek na nabożeństwo, Mszę św. i spotkanie.

Spotkanie z dziećmi klas czwartych na przygotowaniu do Rocznicy I Komunii św. w piątek po Mszy św. – o 18.40.

W dniach od 1 maja do 13 listopada br. Podejmujemy peregrynację obrazu św. Józefa
w dekanatach diecezji legnickiej. Chcemy, aby w poszczególnych kościołach stacyjnych
oraz parafiach, które nie są bezpośrednio związane z kultem św. Józefa, mogła dokonać się odnowa naszej duchowej więzi ze Świętym Opiekunem Zbawiciela. Dzięki Jego orędownictwu będziemy wypraszali dla nas obfitość darów Bożych, umocnienie naszej wiary, rozpalenie na nowo miłości ku Jezusowi i Matce Najświętszej w naszych sercach. W naszym dekanacie obraz będzie w kościele Św. Ap. Piotra i Pawła w Kamiennej Górze w dniach 8 – 15 maja.

Nasza parafia otrzymała dotację ze środków Gminy Czarny Bór w wysokości 50 000 zł. z przeznaczeniem na remont wnętrza kościoła parafialnego. Bardzo dziękujemy za okazaną pomoc. Staramy się również o podobną dotację od Starostwa Wałbrzyskiego – tym razem na remont zewnętrznej części kościoła parafialnego – elewacji. W ten sposób cały kościół będzie odnowiony. Planowane prace zakładają własny udział finansowy ze środków parafialnych.

Ponadto w czerwcu chcemy rozpocząć prace przy wymianie pokrycia dachu plebanii i salki, gdyż na istniejącym dachu, dachówki mocowane na zaprawę już się słabo trzymają i jest wiele nieszczelności i przecieków. Koszt tej inwestycji to 137 000 zł. Za sprzedaż złomu z blachy, która była na dachu kościoła pozyskaliśmy prawie 15000 zł., oszczędności z ofiar parafian nazbierało się 80 000 zł. Do wykonania tych wszystkich zadań może nam brakować około 90 000 zł. Po uzyskaniu akceptacji Rady Parafialnej, ośmielony Waszą dotychczas okazywaną hojnością, zwracam się z prośbą o pomoc w realizacji tych inwestycji. Takie środki możemy zebrać przez składkę po 400 zł. od rodziny – oczywiście dobrowolna ofiara, według indywidualnych możliwości. Do udziału w remoncie dachu plebanii i salki zapraszam także mieszkańców Borówna i Grząd. Ofiary można składać przez konto parafialne oraz w podpisanych kopertach lub anonimowo.

Możemy włączyć się w akcję zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektrotechnicznego /sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery itp./. Jest to możliwość oczyszczenia naszych domów z elektrośmieci. W naszej parafii zbiórka będzie w dniu 18 maja we wtorek do godziny 11.00. Miejsce składania sprzętów – parking z tyłu kościoła w Czarnym Borze. Dochód z prowadzonej akcji przeznaczony jest na wsparcie działalności misyjnej. Pomyślmy też o pomocy osobom starszym, samotnym, nie mającym własnego transportu, aby mogły włączyć się w tę akcję. Po mszy św. można wziąć ulotkę na temat prowadzonej akcji.

O sprzątanie kościoła w sobotę o godzinie 9.00 proszę mieszkańców ul. Zamkowej 1,3,4,6,8,10

„To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali”.