OGŁOSZENIA PARAFIALNE

02.05.2021r.

V Niedziela Wielkanocna. Niedziela adoracyjna. Akt Zawierzenia Parafii Świętemu Józefowi. Modlitwa za maturzystów, którzy od 4 do 20 maja będą zdawać egzaminy. Zmiana tajemnic Żywego Różańca.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

  • w poniedziałek – Uroczystość NMP Królowej Polski, Głównej Patronki Polski. Msze św. według porządku niedzielnego
  • we wtorek – św. Floriana, męczennika
  • w czwartek – Świętych Apostołów Filipa i Jakuba
  • w sobotę – Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski

We wtorek nabożeństwo majowe o 8.30 i Msza św. o 9.00 – nie będzie już wieczornego nabożeństwa. W pozostałe dni tygodnia nabożeństwo majowe o godzinie 17.30 a w niedziele i święta 15 min. przed Mszą św.

W Grzędach w tygodniu nabożeństwo majowe o 18.00 a w Borównie 15 min przed Mszą św. – zachęcam też do modlitwy przy figurkach i krzyżach.

Spotkanie z dziećmi na przygotowaniu do I Komunii św. będzie w kościele w środę o 18.40 /klasa 3a i 3b/.

I piątek miesiąca – adoracja od 17.00 i okazja do spowiedzi św. O 17.00 – modlitwa różańcowa z Kołem Radia Maryja, ofiary na tacę w tym dniu są na wsparcie działalności Radia Maryja i Telewizji Trwam.

Odwiedziny chorych w Grzędach i Borównie w piątek od godziny 9.00 a w Czarnym Borze w sobotę od godziny 9.00. Odwiedzę wszystkich zapisanych chorych – chyba, że ktoś jest w izolacji to proszę wcześniej zgłosić.

Rocznica I Komunii św. odbędzie się w sobotę 5 czerwca: klasa 4a o godzinie 10.00 i klasa 4b 0 godzinie 12.00.

W dniach od 1 maja do 13 listopada br. Podejmujemy peregrynację obrazu św. Józefa w dekanatach diecezji legnickiej. Chcemy, aby w poszczególnych kościołach stacyjnych oraz parafiach, które nie są bezpośrednio związane z kultem św. Józefa, mogła dokonać się odnowa naszej duchowej więzi ze Świętym Opiekunem Zbawiciela. Dzięki Jego orędownictwu będziemy wypraszali dla nas obfitość darów Bożych, umocnienie naszej wiary, rozpalenie na nowo miłości ku Jezusowi i Matce Najświętszej w naszych sercach. W naszym dekanacie obraz będzie w kościele Św. Ap. Piotra i Pawła w Kamiennej Górze w dniach 8 – 15 maja.

Uczniów klas I ponadpodstawowych przygotowujących się do bierzmowania zapraszam na spotkanie w piątek po Mszy św. Mamy propozycję przyjęcia sakramentu bierzmowania w dniu 31 maja w Krzeszowie.

Od 1 kwietnia trwa Narodowy Spis Powszechny. Każdy obywatel ma obowiązek wziąć udział w tym spisie. Realizowany jest on metodą samospisu internetowego – tzn. że samodzielnie mamy to zrobić za pomocą aplikacji dostępnej na stronie internetowej spis.gov.pl. Możemy skorzystać też z infolinii spisowej oraz z pomocy w Urzędzie Gminy. Szczegóły dotyczące spisu mamy na tablicy ogłoszeń.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na cele kościelne.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

SŁOWO ŻYCIA

Kto trwa w Chrystusie, przynosi owoc obfity.

            ZAPOWIEDZI

Aleksandra Kubiak z Grząd

Radosław Łatka z Jaczkowa              18, 25.04, 02.05.2021r.