OGŁOSZENIA PARAFIALNE

25.04.2021r.

IV Niedziela Wielkanocna. Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna kolejny Tydzień Modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego pod hasłem: „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

  • w czwartek – św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, Patronki Europy
  • w sobotę – św. Józefa Rzemieślnika. Nabożeństwo majowe o godzinie 17.30
  • w następna niedzielę – parafialne zawierzenie świętemu Józefowi

W poniedziałek po Mszy św. /ok. 18.30/ odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci z klas czwartych w sprawie omówienia organizacji Rocznicy I Komunii św.

Spotkanie z dziećmi na przygotowaniu do I Komunii św. będą w kościele: klasa 3a – we wtorek o 18.40 a klasa 3b – w środę również o 18.40. Proszę, aby wszystkie dzieci znały już formułę spowiedzi.

Stroje komunijne będą do odbioru w piątek 30 kwietnia na spotkaniach indywidualnych w wyznaczonych godzinach. Dziecko przychodzi z jednym rodzicem. Będzie możliwość zakupu wszystkich dodatków do stroju.

W następną niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca.

W dniach od 1 maja do 13 listopada br. Podejmujemy peregrynację obrazu św. Józefa w dekanatach diecezji legnickiej. Chcemy, aby w poszczególnych kościołach stacyjnych oraz parafiach, które nie są bezpośrednio związane z kultem św. Józefa, mogła dokonać się odnowa naszej duchowej więzi ze Świętym Opiekunem Zbawiciela. Dzięki Jego orędownictwu będziemy wypraszali dla nas obfitość darów Bożych, umocnienie naszej wiary, rozpalenie na nowo miłości ku Jezusowi i Matce Najświętszej w naszych sercach. W naszym dekanacie obraz będzie w kościele Św. Ap. Piotra i Pawła w Kamiennej Górze w dniach 8 – 15 maja.

Ojciec Święty Franciszek zadecydował, iż uroczystość beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego oraz s. Róży Marii Czackiej odbędzie się 12 września 2021 roku w Warszawie, o godzinie 12.00.

Od 1 kwietnia trwa Narodowy Spis Powszechny. Każdy obywatel ma obowiązek wziąć udział w tym spisie. Realizowany jest on metodą samospisu internetowego – tzn. że samodzielnie mamy to zrobić za pomocą aplikacji dostępnej na stronie internetowej spis.gov.pl. Możemy skorzystać też z infolinii spisowej oraz z pomocy w Urzędzie Gminy. Szczegóły dotyczące spisu mamy na tablicy ogłoszeń.

O sprzątanie kościoła w sobotę o godzinie 9.00 proszę mieszkańców ul. Kamiennogórskiej

Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

SŁOWO ŻYCIA

Jezus jest Dobrym Pasterzem.

            ZAPOWIEDZI

Aleksandra Kubiak z Grząd

Radosław Łatka z Jaczkowa              18, 25.04, 02.05.2021r.