OGŁOSZENIA PARAFIALNE

21.03.2021r.

V Niedziela Wielkiego Postu. Rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Witam w naszej parafii ks. Krzysztofa Stąpora, który poprowadzi te rekolekcje. Z pomocą Ducha Świętego pobożnie przeżyjmy ten święty czas. Tradycyjnie na zakończenie rekolekcji – w środę złożymy ofiary na potrzeby Księdza Rekolekcjonisty.

W czasie rekolekcji odwiedzimy chorych: w poniedziałek Borówno, we wtorek Grzędy i w środę Czarny Bór. Ze względu na to, że wiele osób jest na kwarantannie lub w izolacji, prosimy o zgłoszenie chorych do odwiedzenia i tylko zgłoszonych odwiedzimy. Możemy to zrobić w zakrystii po Mszy św. lub telefonicznie –tel. 605 525 460.

Wznawiamy transmisje Mszy św. na facebooku w niedziele o 12.00 oraz od poniedziałku do środy transmitować będziemy wieczorną Mszę św. rekolekcyjną wraz z medytacją.

Nabożeństwa wielkopostne:

Droga Krzyżowa w piątki: Czarny Bór o 17.30 dla wszystkich, Borówno o 16.00 Msza św. i po niej Droga Krzyżowa i Grzędy o 9.00.

Gorzkie Żale w niedziele: Czarny Bór o 16.00, Borówno po mszy św., Grzędy o 10.00.

Na Gorzkich Żalach będzie zbierana taca na kwiaty do Bożego Grobu i dekoracje świąteczne.

Zachęcam do wspólnego, modlitewnego rozważania Męki Pańskiej.

Od Uroczystości św. Józefa do Zwiastowania Pańskiego trwa Tydzień Modlitw o Ochronę Życia.

W tym tygodniu w czwartek – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Msze św.: w Borównie o 9.00, w Grzędach o 16.00 i w Czarnym Borze o 18.00.

Za tydzień Niedziela Palmowa.

Palmy na konkurs należy dostarczyć do kościoła w piątek 26 marca w godzinach od 13.00 do 15.00 – najlepiej zaraz po 13.00, aby ustawić je przed rozpoczęciem adoracji. Rozstrzygnięcie konkursu w Niedzielę Palmowa o godzinie 15.00.

Po rekolekcjach – adoracja Najświętszego Sakramentu:

  • w Czarnym Borze piątek o 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja do Drogi Krzyżowej. Po Koronce i od 17.00 – okazja do spowiedzi św.
  • w Grzędach w piątek o 10.00 – Droga Krzyżowa, później adoracja i o 11.00 Msza św.

W czasie adoracji okazja do spowiedzi św.

Dziękuję Starostwu Wałbrzyskiemu za przekazanie naszej parafii środków dezynfekcyjnych i maseczek medycznych. Maseczki możemy sobie wziąć po Mszy św. – według potrzeb naszych rodzin.

Chrześcijanie w Ziemi Świętej z powodu pandemii przeżywają duży kryzys z powodu braku turystów. Otrzymaliśmy od chrześcijan z Betlejem obrazki do których dołączona jest w woreczku ziemia, listek z drzewa oliwnego i krzyżyk z drzewa oliwnego – takie rzeczy z ojczyzny Jezusa mogą nam pomóc przybliżyć się do Pana – zwłaszcza, że nie będziemy mogli z powodu pandemii w tradycyjny sposób adorować Krzyż Pańskiego.  W następną niedziele przy wyjściu z kościoła te rzeczy będziemy mogli nabyć składając dowolną ofiarę na potrzeby tamtejszych chrześcijan.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia są książki religijne – za dobrowolną ofiarę. Są również paschaliki Caritas: małe po 6 zł.

Caritas Diecezji Legnickiej zwraca się z prośbą o przekazywanie 1% podatku na pomoc potrzebującym.  KRS 0000221535. Ulotka na ten temat jest wywieszona w gablotce i do wzięcia na stoliku.

SŁOWO ŻYCIA

Ziarno, które wpadłszy w ziemię obumrze, przynosi plon obfity.

            ZAPOWIEDZI

Robert Golonka z Marciszowa

Patrycja Wołyniec z Marciszowa                  21, 28.03, 04.04.2021r.