28.02.2021r.

II Niedziela Wielkiego Postu. Niedziela „Ad Gentes” – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Przy wyjściu z kościoła możemy złożyć ofiary do puszki na cele misyjne.

Dzisiaj taca inwestycyjna.

W poniedziałek – Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Niech tego dnia towarzyszy nam pamięć i modlitwa za bohaterów naszej Ojczyzny.

• w czwartek – św. Kazimierza, Królewicza, święto

Nabożeństwa wielkopostne:

Droga Krzyżowa w piątki: Czarny Bór o 17.30 dla wszystkich, Borówno o 16.00 i Grzędy o 10.00.

Gorzkie Żale w niedziele: Czarny Bór o 16.00, Borówno po mszy św., Grzędy o 10.00.

Na Gorzkich Żalach będzie zbierana taca na kwiaty do Bożego Grobu i dekoracje świąteczne.

Zachęcam do wspólnego, modlitewnego rozważania Męki Pańskiej.

Adoracja Najświętszego Sakramentu w środy i piątki Wielkiego Postu, w naszej parafii jest w następującym porządku:

• w Czarnym Borze w środy i piątki o 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja do wieczornej Mszy św., w piątki do Drogi Krzyżowej. Po Koronce i od 17.00 – okazja do spowiedzi św.
  • w Borównie w tym tygodniu wyjątkowo we wtorek od 10.00 adoracja i o 11.00 – Msza św.,
  • w Grzędach w piątki o 10.00 – Droga Krzyżowa, później adoracja i o 11.00 Msza św.

W czasie adoracji okazja do spowiedzi św.

W poniedziałek o 17.30 modlitwa różańcowa z Kołem Radia Maryja, ofiary na tacę w tym dniu są na wsparcie działalności Radia Maryja i Telewizji Trwam.

Katecheza dla dzieci komunijnych we wtorek o godzinie 16.00 w kościele.

W sobotę w Borównie o godzinie 16.00 Msza św. i później nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Możemy wpisywać do zeszytu intencje do wspólnej modlitwy.

W następną niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca.

Ogłaszamy Konkurs na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną. Trzy kategorie uczestników: indywidualne, dzieci szkolne i instytucje. Ufundowane przez Gminę i Parafię nagrody to w każdej kategorii: I miejsce 500 zł., II miejsce 300 zł., III miejsce 200 zł. Palmy należy dostarczyć do kościoła w piątek 26 marca. Rozstrzygnięcie konkursu w Niedzielę Palmowa o godzinie 15.00. Szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeń oraz na stronach internetowych.

O sprzątanie kościoła w sobotę o 9.00 proszę mieszkańców ul. Wesołej 8,9,10,11

Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Są również do nabycia książka – za dobrowolną ofiarę.

Caritas Diecezji Legnickiej zwraca się z prośbą o przekazywanie 1% podatku na pomoc potrzebującym.  KRS 0000221535. Ulotka na ten temat jest wywieszona w gablotce i do wzięcia na stoliku.

Przemienienie Pańskie.

Adrianna Charzewska z Grząd

Karol Janik z Borówna                                  21, 28.02, 07.03.2021r.