21.02.2021r.

I Niedziela Wielkiego Postu.

• w poniedziałek – Katedry św. Piotra Apostoła, święto
  • za tydzień będzie Niedziela „Ad Gentes” – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Złożymy ofiary na cele misyjne

Nabożeństwa wielkopostne:

Droga Krzyżowa w piątki: Czarny Bór o 17.30 dla wszystkich, Borówno o 16.00 i Grzędy o 10.00.

Gorzkie Żale w niedziele: Czarny Bór o 16.00, Borówno po mszy św., Grzędy o 10.00.

Na Gorzkich Żalach będzie zbierana taca na kwiaty do Bożego Grobu i dekoracje świąteczne.

Zachęcam do wspólnego, modlitewnego rozważania Męki Pańskiej.

Zgodnie z zachętą Biskupa do adoracji Najświętszego Sakramentu w środy i piątki Wielkiego Postu, w naszej parafii będzie to w następującym porządku:

• w Czarnym Borze w środy i piątki o 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja do wieczornej Mszy św., w piątki do Drogi Krzyżowej. Po Koronce i od 17.00 – okazja do spowiedzi św.
  • w Borównie w środy od 10.00 do 11.00 – zakończymy Mszą św.,
  • w Grzędach w piątki o 10.00 – Droga Krzyżowa, później adoracja i o 11.00 Msza św.

W czasie adoracji okazja do spowiedzi św.

Ze względu na wielkopostne adoracje w środy katechezy dla dzieci komunijnych będą we wtorki o godzinie 16.00 w kościele.

Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczniemy w V Niedzielę Wielkiego Postu i poprowadzi je ks. Krzysztof Stąpor.

W ostatnią sobotę lutego rozpocznie się w Krzeszowie cykl nauk przedmałżeńskiech – szczegóły na tablicy ogłoszeń. Planujących małżeństwo zachęcam do zainteresowania się.

Dziękuję za sprzątanie kościoła.

Dziękuję za przygotowanie dekoracji wielkopostnej i zmianę obrusów.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Jest również do nabycia książka „Wszystko o świętym Józefie” po 8 zł. – w Roku Świętego Józefa może być to pomocą w przybliżeniu się do tego wielkiego patrona.

Caritas Diecezji Legnickiej zwraca się z prośbą o przekazywanie 1% podatku na pomoc potrzebującym.  KRS 0000221535. Ulotka na ten temat jest wywieszona w gablotce i do wzięcia na stoliku.

Jezus był kuszony przez szatana, aniołowie Mu usługiwali.

Adrianna Charzewska z Grząd

Karol Janik z Borówna                                  21, 28.02, 07.03.2021r.