17.01.2021r.

II Niedziela Zwykła. Zbiórka dla ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji – na ten cel możemy złożyć datek do puszki przy wyjściu z kościoła.

• od 18 do 25 stycznia trwa Tydzień modlitw o jedność chrześcijan
  • we wtorek – św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa
  • w czwartek – św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy
  • w następną niedzielę, dnia 24 stycznia 2021 roku, wraz z Kościołem powszechnym będziemy przeżywać już po raz drugi Niedzielę Słowa Bożego

Msze św. codziennie rano o 8.00, w sobotę także o 18.00.

Msze św. kolędowe w Czarnym Borze od poniedziałku do piątku o 17.00.

W tym roku z powodu pandemii nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej – kolędy. Będą dodatkowe Msze św., w intencji zaproszonych rodzin, w czasie których poświecimy przyniesioną przez każdego wodę. Ze względu na ograniczenia zapraszam po jednej osobie z rodziny. Otrzymamy wówczas broszurki z tekstami liturgii domowej i w rodzinnej modlitwie dokona się pobłogosławienie mieszkań. Na stoliku będą broszurki i obrazki kolędowe a w czasie Mszy św. na tacę będziemy mogli złożyć okazjonalną ofiarę kolędową przeznaczoną na utrzymanie kapłana, Parafii, Seminarium i Kurii.

W tym tygodniu Msze św. kolędowe w intencji zaproszonych rodzin będą o godzinie 17.00 w następującym porządku:

w poniedziałek – ul. Główna

we wtorek – ul. Górnicza, Kolejowa, Kamiennogórska, Nadrzeczna

w środę – ul. Brzozowa, Jarzębinowa, Kwiatowa, Malinowa, Świerkowa, Jasna, Krótka, Leśna

w czwartek – ul. Parkowa, Polna, Sportowa, Zamkowa, Wałbrzyska

w piątek – ul. Słoneczna i Wesoła

Tym, którzy już byli na wspólnym kolędowaniu dziękuję za spotkania na modlitwie w czasie Mszy św. oraz za złożone ofiary.

Wykonaliśmy nowe złocenie monstrancji dla kościoła w Borównie. Koszt 2400 zł. Zapłaciliśmy to z nadwyżki ofiar złożonych na budowę ogrodzenia.

Caritas Diecezji Legnickiej zwraca się z prośbą o przekazywanie 1% podatku na pomoc potrzebującym.  KRS 0000221535. Ulotka na ten temat jest wywieszona w gablotce i do wzięcia na stoliku.

Powołanie pierwszych uczniów.