13.12.2020r.

III Niedziela Adwentu. Dzisiaj gościmy w naszej Parafii s. Annę Łukasińską, misjonarkę z Kuby, która da świadectwo o swojej pracy. Naszymi ofiarami złożonymi na tacę będziemy mogli wesprzeć jej dzieła misyjne.

Dziś przypada 39 rocznica stanu wojennego – w Kościele w Polsce obchodzimy dzień modlitw za ofiary tego czasu. Znakiem pamięci o tych tragicznych wydarzeniach będzie zapalenie świecy w oknie o godz. 19.30 i modlitwa za ofiary stanu wojennego.

• w poniedziałek – św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła

Roraty we wtorek i czwartek. Zachęcam wszystkich do wspólnej modlitwy. Dzieci mogą przyjść z rodzicami i przynieść lampiony i serduszka z dobrymi uczynkami.

W tym roku ze względu na pandemię nie będzie zorganizowanej spowiedzi przedświątecznej, dlatego zachęcam, aby korzystać ze spowiedzi – w tygodniu pół godziny przed Mszą św., a w sobotę od 17.00 do 18.00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i w tym czasie okazja do spowiedzi św.

Spowiedź w Borównie w sobotę o 9.00 i w Grzędach w sobotę o 10.00.

Za pośrednictwem Konferencji Episkopatu Polski, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, zwraca się z gorącym apelem do wszystkich osób, które przeszły chorobę COVID-19 o oddawanie osocza. Jak czytamy w Apelu „Badania naukowe potwierdzając, że osocze ozdrowieńców, podane we wczesnej fazie choroby, może zmniejszyć ryzyko zgonu. Dawcą może być każdy ozdrowieniec. Wystarczy zgłosić się – nie wcześniej niż po miesiącu od wyzdrowienia – do regionalnego centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Dziękuję za ofiary składane na remont dachu kościoła w Czarnym Borze. Mamy nadzieję, że całość prac zostanie zakończona przed Świętami i dzięki ofiarności Parafian rozliczymy się z Wykonawcą.

O sprzątanie kościoła proszę mieszkańców ul. Nadrzecznej 1,2,3,4,5,6

Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Na stoliku prasowym i w zakrystii są do nabycia opłatki wigilijne.

Jan Chrzciciel przygotowuje przyjście Chrystusa.