08.11.2020r.

XXXII Niedziela Zwykła. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym – Republika Środkowoafrykańska.

Według nowych ograniczeń liczby osób na Mszy św. u nas w kościołach może być: w Czarnym Borze 22 osoby, w Borównie 20 osób i w Grzędach 15 osób. Obowiązkowe maseczki.

Proszę, aby w pierszym rzędzie umożliwić udział we Mszy św. osobom, które wcześniej zamówiły intencję. W ciągu tygodnia zapraszam po jednej osobie z rodziny na wspólne modlitwy wspominkowe, które będą według podanego porządku. Suma parafialna w niedzielę i Uroczystości będzie transmitowana na parafialnej stronie na facebooku.

Pilne sprawy kancelaryjne proszę załatwiać po umówieniu wizyty telefonicznie tel. 605 525 460.

• w poniedziałek – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, święto
  • we wtorek – św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
  • w środę – św. Marcina z Tours, biskupa. Święto Niepodległości. Msze św. będą: w Borównie o 9.00, w Grzędach o 16.00 i w czarnym Borze o 18.00. Przed rozpoczęciem Mszy św. odśpiewamy Hymn Polski. Pamiętajmy o wywieszeniu flagi
  • w czwartek – św. Jozafata, biskupa i męczennika
  • w piątek – świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski

Modlitwy wspominkowe rozpoczniemy w czwartek i w tym tygodniu będą w następującej kolejności:

Czarny Bór Msza św. o godzinie 18.00 i po niej wypominki

Poniedziałek – ul. Główna 3 – 25

Wtorek – ul. Główna 27 do końca

Środa – ul. Górnicza, Kolejowa, Kamiennogórska, Nadrzeczna

Czwartek – ul. Brzozowa, Jarzębinowa, Kwiatowa, Malinowa, Świerkowa,

Jasna, Krótka, Leśna, Słoneczna i Wesoła

Piątek – ul. Parkowa, Polna, Sportowa, Zamkowa, Wałbrzyska i kartki bez adresu

BORÓWNO Msza św. o 9.00 i po niej wypominki

Środa – Borówno 50 do końca

GRZĘDY Msza św. o 16.00 i po niej wypominki

Poniedziałek – Grzędy 1 – 30

Środa – Grzędy 31 do końca

Dziękuję za ofiary składane na remont dachu kościoła w Czarnym Borze.

Dziękuję za ofiary składane na budowę ogrodzenia cmentarza w Borównie. Dziękuję za przywiezienie kamienia i rozsypanie go na drodze dojścia do cmentarza.

Dziękuję za sprzątanie kościoła. Dziękuję za ostatnie w tym roku koszenie trawy i wykonane porządki jesienne wokół kościoła.

O sprzątanie kościoła będę prosił co drugi tydzień – w tym czasie ograniczeń uczestników liturgii.

Wypełnione kartki wypominkowe proszę składać do przygotowanego przy bocznym ołtarzu koszyka.

Przypowieść o dziesięciu pannach.