01.11.2020r.

XXXI Niedziela Zwykła – Uroczystość Wszystkich Świętych – porządek Mszy św. tak jak w każdą niedzielę. Zgodnie z zarządzeniem nie możemy w tych dniach być na cmentarzu. Stolica Apostolska, ze względu na pandemię, przedłużyła możliwość uzyskiwania odpustów za zmarłych na dowolnie wybrane 8 dni z całego miesiąca listopad tego roku.

Po Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca.

Według nowych ograniczeń liczby osób na Mszy św. u nas w kościołach może być: w Czarnym Borze 47 osób, w Borównie 42 osoby i w Grzędach 32 osoby. Obowiązkowe maseczki.

Pilne sprawy kancelaryjne proszę załatwiać po umówieniu wizyty telefonicznie tel. 605 525 460.

• w poniedziałek – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. w Czarnym Borze o 8.00 i 18.00, w Borównie o 9.00 i w Grzędach o 17.00
  • w środę – św. Karola Boromeusza

Modlitwy wspominkowe rozpoczniemy w czwartek i w tym tygodniu będą w następującej kolejności:

Czarny Bór Msza św. o godzinie 18.00 i po niej wypominki

Czwartek – ul. Skalników 1, 2, 3, 4

Piątek – ul. Skalników  6, 7, 8, 9, 10

Sobota – ul. Skalników 11, 12, 13, 14, 15

BORÓWNO Msza św. o 16.00 i po niej wypominki

Czwartek – Borowno 1 – 20

Piątek – Borówno 21 – 49

GRZĘDY Msza św. o 10.00 i po niej wypominki

Sobota – Grzędy Górne

Dalszy porządek modlitw wspominkowych podamy w następną niedzielę.

Pierwszy piątek miesiąca od 17.00 adoracja i okazja do spowiedzi św.

W tym miesiącu nie będzie odwiedzin chorych.

W sobotę w Borównie o godzinie 16.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.

Dziękuję za ofiary składane na remont dachu kościoła w Czarnym Borze.

Dziękuję za ofiary składane na budowę ogrodzenia cmentarza w Borównie.

Dziękuję za sprzątanie kościoła.

O sprzątanie proszę teraz mieszkańców ul. Parkowej 23,27,29,33,35

Wypełnione kartki wypominkowe proszę składać do przygotowanego przy bocznym ołtarzu koszyka.

Osiem błogosławieństw.

Słowo proboszcza: Drodzy Parafianie obecnie z powodu choroby jestem w izolacji domowej. Dziękuję Bogu, że od pojawienia się pierwszych objawów choroby sam założyłem sobie izolację i odwołałem wszelkie spotkania. Dziękuję Księdzu Dziekanowi i Kapłanom, którzy podjęli za mnie obowiązki duszpasterskie. Nałożona na mnie izolacja potrwa do 4 listopada. Przebieg choroby jest łagodny. Dziękuję za Wasze modlitwy i dobre życzenia. W warunkach domowych obejmuję wszystkich swoją modlitwą – ks. Ryszard Pita.