11.10.2020r.

XXVIII Niedziela Zwykła. Przeżywamy XX Dzień Papieski pod hasłem Totus Tuus. Na sumie młodzież z naszej szkoły przedstawi program papieski. Po Mszach św. będziemy tradycyjnie zbierać ofiary do puszek na stypendia dla młodzieży.

Po sumie spotkanie z rodzicami uczniów klas ósmych w sprawie omówienia sposobu przygotowania do bierzmowania.

• we wtorek – bł. Honorata Koźmińskiego
  • w czwartek – św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
  • w piątek – św. Jadwigi Śląskiej, Głównej Patronki Śląska, Uroczystość
  • w następna niedzielę w Grzędach odpust o godzinie 13.30. Sumie będzie przewodniczył ks. Marek Michalski z Kamiennej Góry. Z powodu szerzącej się epidemii rezygnujemy z odpustowego spotkania na świetlicy.

Nabożeństwa różańcowe odprawiamy w następującym porządku:

w Czarnym Borze w dni powszednie o godzinie 17.30, w niedzielę różaniec o 7.00 i o 11.30. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy. W poszczególne dni proszę o prowadzenie modlitwy: w poniedziałek – Koło Radia Maryja, we wtorek klasy 1-3, w środę klasy 4 – 6, w czwartek klasy 7 – 8, w piątek ministranci, w sobotę – członkowie Żywego Różańca,

w Borównie różaniec o 17.00 a niedziele o 8.30, w Grzędach różaniec o 17.00 a w niedzielę o 10.00

Przygotowanie do bierzmowania: z kandydatami w poniedziałek Msza św. i katecheza.

We wtorek Nabożeństwo Fatimskie w Grzędach o godzinie 15.30 – różaniec /w tym czasie okazja do spowiedzi przed odpustem/, procesja i Msza św.

W sobotę 17 października będzie miara strojów komunijnych dla dzieci, które przyjdą do salki z rodzicami: chłopcy na 14.30 i dziewczynki na 15.15. Przy zamówieniu stroju wpłacamy zaliczkę: chłopcy 50 zł., dziewczynki 100 zł.

Dziękuję za ofiary składane na remont dachu kościoła w Czarnym Borze.

Dziękuję za ofiary składane na budowę ogrodzenia cmentarza w Borównie. Dziękuję za wywiezienie wyrwanych krzewów, kamieni i korzeni.

Dziękuję za sprzątanie kościoła, świeże kwiaty przy ołtarzach i złożoną ofiarę na remont.

O sprzątanie proszę teraz mieszkańców ul. Polnej 2,3,4,5,7,8ab,9,11,13ab

Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Są do nabycia kalendarze na nowy rok po 4 zł.

Są już wystawione kartki wspominkowe. Proszę o czytelne wpisywanie imion swoich zmarłych oraz o podanie swojego adresu. Wypełnione kartki będziemy mogli składać do koszyczków przy bocznym ołtarzu.

Przypowieść o zaproszonych na ucztę.