04.10.2020r.

XXVII Niedziela Zwykła. Na sumie poświęcenie różańców dla dzieci komunijnych. Zmiana tajemnic Żywego Różańca.

• w poniedziałek – św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy
  • w środę – NMP Różańcowej
  • w następną niedzielę będziemy przeżywali XX Dzień Papieski pod hasłem Totus Tuus. Na sumie młodzież z naszej szkoły przedstawi program papieski. Po Mszach św. będziemy tradycyjnie zbierać ofiary do puszek na stypendia dla młodzieży

Nabożeństwa różańcowe odprawiamy w następującym porządku:

w Czarnym Borze w dni powszednie o godzinie 17.30, w niedzielę różaniec o 7.00 i o 11.30. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy. W poszczególne dni proszę o prowadzenie modlitwy: w poniedziałek – Koło Radia Maryja, we wtorek klasy 1-3, w środę klasy 4 – 6, w czwartek klasy 7 – 8, w piątek ministranci, w sobotę – członkowie Żywego Różańca,

w Borównie różaniec o 17.00 a niedziele o 8.30, w Grzędach różaniec o 17.00 a w niedzielę o 10.00

Przygotowanie do bierzmowania: z kandydatami w poniedziałek Msza św. i katecheza.

W środę po Mszy św. Spotkanie Biblijne.

W związku z ciągłym brakiem miejsca na zamawiane intencje mszalne, postanowiłem, że w Czarnym Borze w soboty wieczorem będzie zawsze Msza św. zbiorowa, do której będzie można dołączyć swoją intencję i wtedy już nie będziemy musieli się zastanawiać czy ktoś się zgodzi na połączenie intencji. Taka zbiorowa Msza św. będzie też w Borównie w pierwsze niedziele miesiąca i w Grzędach w drugie niedziele miesiąca. W tym tygodniu kancelaria będzie czynna we wtorek od 9.30 do 10.30 i w czwartek od 16.00 do 17.00.

W następną niedzielę po sumie spotkanie z rodzicami uczniów klas ósmych w sprawie omówienia sposobu przygotowania do bierzmowania.

Odpust w Grzędach 18 X godzina 13.30. Obiad w świetlicy na zapisy u Sołtysów do 11 X -koszt od osoby 30 zł. Proszę o upieczenie ciast i dostarczenie 18 X na 10.00 do świetlicy. Po obiedzie biesiada dla wszystkich ze wspólnym śpiewaniem, z konkursami i zabawami dla dzieci.

W sobotę 17 października będzie miara strojów komunijnych dla dzieci, które przyjdą z rodzicami: chłopcy na 14.30 i dziewczynki na 15.15. Przy zamówieniu stroju wpłacamy zaliczkę: chłopcy 50 zł., dziewczynki 100 zł.

Dziękuję za ofiary składane na remont dachu kościoła w Czarnym Borze.

Dziękuję za ofiary składane na budowę ogrodzenia cmentarza w Borównie.

Dziękuję za sprzątanie kościoła, świeże kwiaty przy ołtarzach i złożoną ofiarę.

O sprzątanie proszę teraz mieszkańców ul. Polnej 10,12,14,15,16,17

Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Są do nabycia kalendarze na nowy rok po 4 zł. Dla dzieci komunijnych do nabycia różańce po 10 zł.

Przypowieść o dzierżawcach winnicy.

W sobotę 10 października 2020 roku III Pielgrzymka dzieci do Krzeszowa.