27.09.2020r.

XXVI Niedziela Zwykła. Dzisiaj zbieramy tacę inwestycyjną. Dziękuję dzieciom komunijnym za złożoną ofiarę w kwocie 640 zł. – dla dzieci misyjnych. Po sumie spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania z klas pierwszych ponadpodstawowych.

• w poniedziałek – św. Wacława, męczennika
  • we wtorek – Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, święto
  • w środę – św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła
  • w czwartek – św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła
  • w piątek – świętych Aniołów Stróżów

Przygotowanie do bierzmowania: z kandydatami w poniedziałek Msza św. i katecheza.

W środę po Mszy św. Spotkanie Biblijne.

Nabożeństwa różańcowe od czwartku w następującym porządku:

w Czarnym Borze w dni powszednie o godzinie 17.30, w niedzielę różaniec o 7.00 i o 11.30. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy. W poszczególne dni proszę o prowadzenie modlitwy: w poniedziałek – Koło Radia Maryja, we wtorek klasy 1-3, w środę klasy 4 – 6, w czwartek klasy 7 – 8, w piątek ministranci, w sobotę – członkowie Żywego Różańca,

w Borównie różaniec o 17.00 a niedziele o 8.30, w Grzędach różaniec o 17.00 a w niedzielę o 10.00

Pierwszy piątek miesiąca: odwiedziny chorych od godziny 9.00, od 17.00 adoracja i okazja do spowiedzi św.

W sobotę w Borównie o godzinie 16.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.

W następną niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca.

W dniach od 1 września do 30 listopada trwa Powszechny Spis Rolny 2020. Zachęcam rolników do wypełnienia tego obowiązku. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń.

W związku z ciągłym brakiem miejsca na zamawiane intencje mszalne, postanowiłem, że w Czarnym Borze w soboty wieczorem będzie zawsze Msza św. zbiorowa, do której będzie można dołączyć swoją intencję i wtedy już nie będziemy musieli się zastanawiać czy ktoś się zgodzi na połączenie intencji. Taka zbiorowa Msza św. będzie też w Borównie w pierwsze niedziele miesiąca i w Grzędach w drugie niedziele miesiąca. W tym tygodniu kancelaria będzie czynna we wtorek od 9.00 do 10.00 i w czwartek od 16.00 do 17.00.

Odpust w Grzędach 18 X godzina 13.30. Obiad w świetlicy na zapisy u Sołtysów do 11 X -koszt od osoby 30 zł. Proszę o upieczenie ciast i dostarczenie 18 X na 10.00 do świetlicy. Po obiedzie biesiada dla wszystkich ze wspólnym śpiewaniem, z konkursami i zabawami dla dzieci.

Dziękuję za ofiary składane na remont dachu kościoła w Czarnym Borze.

Dziękuję za ofiary składane na budowę ogrodzenia cmentarza w Borównie.

Dziękuję za sprzątanie kościoła, świeże kwiaty przy ołtarzach i złożoną ofiarę.

O sprzątanie proszę teraz mieszkańców ul. Polnej 18,20,21,22,23,25a

Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Są do nabycia kalendarze na nowy rok po 4 zł. Dla dzieci komunijnych do nabycia różańce po 10 zł. W następną niedzielę poświęcimy je na sumie.

Nawrócenie prowadzi do zbawienia.

Do 5 października trwa rekrutacja na Podyplomowe Studia Teologiczno-Katechetyczne, które umożliwiają uzyskanie kwalifikacji do wykonywania zawodu nauczyciela religii. Studia są adresowane do absolwentów szkół wyższych posiadających tytuł magistra. Studia trwają cztery semestry (dwa lata). Zajęcia odbywają się w soboty w Diecezjalnym Centrum Edukacyjnym w Legnicy.

Pielgrzymka Żywego Różańca do Krzeszowa, w sobotę (3 października).

W sobotę 10 października 2020 roku III Pielgrzymka dzieci do Krzeszowa.