20.09.2020r.

XXV Niedziela Zwykła.

Dziękuję za zorganizowanie koncertu w ubiegłą niedzielę. Dziękuję artystom, którzy całkowicie społecznie wystąpili dla nas. Zebrano ofiary na rzecz remontu w kwocie 1110 zł. Bóg zapłać.

Dziękuję za przeprowadzenie zbiórki złomu panom: Bronisławowi Kawce, Mieczysławowi Rusnarczykowi i Eugeniuszowi Lipieniowi, który własnym autem obsłużył prowadzoną zbiórkę. Akcja ta przyniosła dochód na remont dachu kościoła w kwocie 1800 zł. Dziękuję wszystkim, którzy ofiarowali złom na ten cel.

• w poniedziałek – św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty, święto
  • w środę – św. Pio z Pietrelciny, prezbitera

Przygotowanie do bierzmowania: z kandydatami w poniedziałek Msza św. i katecheza, spotkanie z rodzicami w następną niedzielę po sumie.

Rodziców dzieci klas trzecich zapraszam w sobotę po Mszy św. na spotkanie organizacyjne i zapisy dzieci do I Komunii św.

W środę po Mszy św. Spotkanie Biblijne. Zapraszam wszystkich chętnych do pochylenia się nad słowem Bożym.

Dziękuję za ofiary składane na remont dachu kościoła w Czarnym Borze. Na tablicy ogłoszeń jest wywieszona za zgodą wpłacających – lista ofiarodawców. Jeśli ktoś chce pozostać anonimowym ofiarodawcą to zaznacza to składając ofiarę i wtedy jego nazwisko nie jest ogłaszane.

Dziękuję za ofiary składane na budowę ogrodzenia cmentarza w Borównie. Zakończyliśmy budowę ogrodzenia. Inwestycja razem z nasadzeniem drzewek zamknęła się w kwocie 78800 zł. Zebraliśmy na ten cel do tej pory 74640 zł. W tym tygodniu zapraszam na czyn społeczny z grabkami, łopatami wiaderkami, taczkami i jakimś autem wywrotką, żeby ostatecznie uporządkować całość cmentarza i terenu kościelnego. Nie wyznaczamy dnia – bo w sobotę będzie chyba padał deszcz, ale zapraszam, żeby umówić się z sąsiadami i kiedy komu pasuje przyjść i zrobić jakiś kawałek porządków. Zebrane kamienie i inne rzeczy wokół cmentarza składajmy koło toalet a później ktoś to wywiezie.Proszę też żeby w najbliższym czasie systematycznie podlewać wszystkie zasadzone drzewka.

Za tydzień będziemy zbierać tacę inwestycyjną.

W dniach od 1 września do 30 listopada trwa Powszechny Spis Rolny 2020. Zachęcam rolników do wypełnienia tego obowiązku. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń.

Dziękuję rodzicom dzieci komunijnych za przygotowania do wczorajszej uroczystości, koszenie trawy, sprzątanie kościoła i świeże kwiaty przy ołtarzach.

O sprzątanie proszę teraz mieszkańców ul Kolejowej.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Są do nabycia kalendarze na nowy rok po 4 zł.

Przypowieść o robotnikach w winnicy.

Do 5 października trwa rekrutacja na Podyplomowe Studia Teologiczno-Katechetyczne, które umożliwiają uzyskanie kwalifikacji do wykonywania zawodu nauczyciela religii we wszystkich typach szkół z wyjątkiem szkół specjalnych. Słuchacze otrzymują indeksy Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. Studia są adresowane do absolwentów szkół wyższych posiadających tytuł magistra. Studia trwają cztery semestry (dwa lata). Zajęcia odbywają się w soboty w Diecezjalnym Centrum Edukacyjnym w Legnicy.

Pielgrzymka Żywego Różańca do Krzeszowa, w sobotę (3 października).

W sobotę 10 października 2020 roku III Pielgrzymka dzieci do Krzeszowa.