OGŁOSZENIA PARAFIALNE

13.09.2020r.

XXIV Niedziela Zwykła. Rozpoczynamy X Tydzień Wychowania – pod hasłem „Budujmy więzi”.

            Dzisiaj w Grzędach Nabożeństwo Fatimskie – o 10.00 różaniec, później procesja i Msza św.

            Dzisiaj o godzinie 17.00 w kościele w Czarnym Borze odbędzie się koncert muzyki klasycznej i liturgicznej, w programie utwory wokalne i instrumentalne między innymi W. Bacha, A. Mozarta, C. Francka i G. Younga. Wśród wykonawców będzie młody – 15 letni, uzdolniony organista Jakub Moneta, śpiewać będzie Łucja Kędzia, na trąbce zagra Łukasz Kędzia oraz na organach Magdalena Kawka, całość poprowadzi Marta Moneta. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości. Wstęp na koncert wolny. Na zakończenie koncertu będzie zbiórka ofiar na remont dachu kościoła.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

  • w poniedziałek – Podwyższenie Krzyża Świętego, święto
  • we wtorek – NMP Bolesnej
  • w środę – świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa
  • w piątek – św. Stanisława Kostki, zakonnika, Patrona Polski

W poniedziałek po Mszy św. spotkanie z kandydatami do bierzmowania z klas pierwszych szkół ponadpodstawowych.

We wtorek po wieczornej Mszy św. – ok 18.30 odbędzie się spotkanie przygotowujące do Pierwszej spowiedzi i Komunii św. dla dzieci, które 19 września mają przyjąć te sakramenty.

W czwartek o 17.00 spowiedź dla dzieci komunijnych i ich rodzin.

W sobotę I Komunia Święta o godzinie 12.00.

W środę po Mszy św. Spotkanie Biblijne. Zapraszam wszystkich chętnych do pochylenia się nad słowem Bożym.

Dziękuję za ofiary składane na remont dachu kościoła w Czarnym Borze. Na tablicy ogłoszeń jest wywieszona za zgodą wpłacających – lista ofiarodawców. Jeśli ktoś chce pozostać anonimowym ofiarodawcą to zaznacza to składając ofiarę i wtedy jego nazwisko nie jest ogłaszane.

Z myślą o gromadzeniu funduszy na remont dachu będzie prowadzona w całej parafii w piątek 18 września zbiórka złomu. Osoby, które mają złom i zechcą oddać na ten cel proszę o kontakt telefoniczny z p. Bronisławem Kawką tel. 885 266 338.

Dziękuję za ofiary składane na budowę ogrodzenia cmentarza w Borównie.

Nowożeńcom dziękuję za sprzątanie kościoła i świeże kwiaty przy ołtarzach.

O sprzątanie proszę teraz rodziców dzieci komunijnych.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

SŁOWO ŻYCIA

Przypowieść o nielitościwym dłużniku.

Do 5 października trwa rekrutacja na Podyplomowe Studia Teologiczno-Katechetyczne, które umożliwiają uzyskanie kwalifikacji do wykonywania zawodu nauczyciela religii
we wszystkich typach szkół z wyjątkiem szkół specjalnych. Słuchacze otrzymują indeksy Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. Studia są adresowane do absolwentów szkół wyższych posiadających tytuł magistra. Studia trwają cztery semestry (dwa lata). Zajęcia odbywają się w soboty w Diecezjalnym Centrum Edukacyjnym w Legnicy.

Pielgrzymka Żywego Różańca do Krzeszowa, w sobotę (3 października).

W sobotę 10 października 2020 roku III Pielgrzymka dzieci do Krzeszowa.